Juniori HK Mládež dvakrát vyhrali

Juniori HK Mládež Michalovce majú za sebou veľmi úspešný víkend. V sobotu vyhrali vysoko v Detve (9:3), deň nato zase so šťastím porazili na domácom ľade aj mladíkov s Prešova (3:2). Zverenci trénera Mihaľa tak zaznamenali úspešný víkend a udržali sa na prvom mieste tabuľky prvej ligy skupiny Východ.

Sobota : HC 07 Detva – HK Mládež Michalovce  3:9  (1:2), (2:4), (0:3)

Michalovčania podali v tomto zápase veľmi dobrý výkon, ktorý umocnili vysokým počtom strelených gólov. Mali veľmi dobrú streleckú efektivitu, keď prakticky každá ich čistá šanca skončila gólom. Naopak domáci mali obrovské problémy s brankárom Pavlom Borkom, ktorý svojich výrazne podržal. Zápas bol vyrovnaný do polovice zápasu, vtedy sa však Michalovčania strelecky presadili trikrát v rozpätí 5 minút. Potom to bola z ich strany už len exhibícia. Bodovo sa presadil hlavne Peter Dunaj, ktorý strelil 4 góly a pridal aj 3 asistencie. Za zmienku stojí aj vysoký počet trestných minút hosti 91, keď až dvaja ich hráči boli vylúčený do konca zápasu.

Góly :

04 : 37´ 0 : 1 Fajčák ( Matejka )

05 : 27´ 1 : 1 Michalík ( Soták, Pinka ) PH/1

19 : 41´ 1 : 2 Dunaj ( Ferenc, Bánovský )

26 : 29´ 2 : 2 Čajkovský ( Štubňa ) PH/1

29 : 30´ 2 : 3 Matejka ( Fajčák, Hasani )

30 : 59´ 2 : 4 Onuška (  Ferenc, Dunaj )

36 : 27´ 2 : 5 Dunaj – trestné strieľanie

37 : 19´ 3 : 5 Petrek ( Čajkovský, Melich ) PH/2

39 : 58´ 3 : 6 Fajčák ( Ferenc, Dunaj )

43 : 43´ 3 : 7 Dunaj ( Fajčák, Ferenc ) PH/1

46 : 23´ 3 : 8 Ferenc ( Dunaj )

50 : 45´ 3 : 9 Dunaj ( Blahuta )

Strely na bránu: 37:34, presilovky: 3:1, oslabenia 0:0, vylúčenia: 8:14, navyše Fajčák 10 min.NESPH, Turcovský 10 + DKZ,  Bánovský 10 min. NESPH, Fajčák 5 + DKZ, rozhodcovia : Novák – Boldišová, Sleziak

HK Mládež : Borko – Blahuta, Gavura, Oňuška, Turcovský, Jenčo, Kačur, Štelbacký – Bánovský, Dunaj, Ferenc – E. Hasani, Fajčák, Matejka – Kočan, Halapy, Puškár

Nedeľa : HK Mládež Michalovce – PHK Prešov   3:2  (2:0), (0:2), (1:0)

Domáci nastúpili na tento zápas bez svojej najväčšej opory Ľuboša Fajčáka, ktorý mal v nohách v priebehu dvoch dní dva zápasy, keďže hral v piatok aj za mužov. Prvú tretinu zahrali výborne keď po dvoch góloch Ferenca a Bánovského viedli 2 : 0. Hostia sa však nevzdali, pridali v korčuľovaní a Michalovčania začali mať hneď problémy. Prešovčania dvoma zlepenými gólmi vyrovnali a v tretej tretine sa tak začínalo odznova. Hráči HK Mládež v nej svojho súpera zatlačili, no zlyhávali na pozornom prešovskom golmanovi Blanďovi. Prekonať sa im ho podarilo až deväť sekúnd pred koncom, keď víťazný gól strelil víkendový hrdina Peter Dunaj.

Góly :

07 : 30´ 1 : 0  Ferenc ( Dunaj, Bánovský )

16 : 25´ 2 : 0  Bánovský ( Dunaj, Ferenc ) PH/1

21 : 18´ 2 : 1  Matia ( Blanďa ) PH/1

30 : 44´ 2 : 2  Zima ( Kanda, Baláž )

59 : 51´ 3 : 2  Dunaj ( Bánovský, Gavura )

Strely na bránu: 42:26, presilovky: 1:1, oslabenia 0:0, vylúčenia: 6:8, rozhodcovia: Mihaľov – Korba, Hric

HK Mládež : Borko – Blahuta, Gavura, Onuška, Turcovský, Jenčo, Kačur – Bánovský, Dunaj, Ferenc – E. Hasani, Mašľanka, Matejka – Uličný, Halapy, Puškár - Oravec