Aktívnejšia Dukla v Nitre opäť zlyhala v koncovke

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v stretnutí jedenásteho kola Tipos Extraligy na ľade Nitry 3:5 a v lige tak utrpeli druhú porážku v rade. Zverenci trénera Miroslava Chudého domov z Nitry necestujú, pretože už vo štvrtok ich čaká v Bratislave predohrávaný zápas dvanásteho kola proti Slovanu. Doma ich uvidíme až v nedeľu 15. novembra, kedy o 16.00 hod. privítajú Banskú Bystricu.

Michalovčania mali pod Zoborom lepší vstup do zápasu. Otvoriť skóre mohol najskôr Regenda, po ňom nepresne mieril Torok. V tretej minúte zvonila po prvýkrát v stretnutí nitrianska žŕdka, ktorú nastrelil Hickmott, v šiestej minúte si poradil brankár Cowley aj so strelou Mašlonku. Až potom dali o sebe vedieť aj domáci, ktorí dokonca ihneď aj skórovali. V siedmej minúte vystrelil spomedzi kruhov Branislav Mezei, ktorý dokonale prekvapil Tomeka v michalovskej bráne. Michalovský brankár si následne poradil s pokusom Šišku, vylúčenie Michalovčanov za zdržiavanie hry ale následne potrestal svojom prvým extraligovým gólom Šimon Nemec. Ten vyhnal z michalovskej brány Tomeka, ktorého nahradil Škorvánek. Michalovčania aj za nepriaznivého stavu hrali aktívne. Regenda nepretlačil puk za Cowleyho betóny, no v trinástej minúte sa už skóre menilo, keď Ventelä zblízka prestrelil nitrianskeho brankára. Hostia mohli dokonca vyrovnať, pri vylúčení Cardwella mieril McCormack iba do žŕdky.

V úvode druhej tretiny sa hralo po vzájomnom vylúčení Češíka s Hrnkom z konca prvej časti štyria proti štyrom. Rovnovážny stav s väčším priestorom na ľade ale zmenu skóre nepriniesol. V 24. minúte išiel na trestnú lavicu hosťujúci Galamboš a jeho vylúčenie potrestal tretím gólom do siete Dukly Tomáš Hrnka. O tri minúty neskôr nahodil Lantoši puk na bránu, michalovská obrana ho neodpratala a Roman Žitný zvýšil už na 4:1. Znížiť mohol krátko po uplynutí pol hodiny Lalancette, sám pred Cowleym ale mieril iba do jeho betónov, krátko predtým Louis mieril iba do žŕdky. Aktivita Michalovčanov narastala. V 36. minúte sa konečne pretavila aj v gól, keď na 2:4 znížil Lalancette. V samom závere druhej časti opäť hostia zatlačili, kontaktný gól ale nepridali.

O ten sa hostia usilovali aj v úvode tretej tretiny. Znížiť mohol Bartánus, Cowley však jeho pokus skrotil. Na druhej strane sa vyznamenal Škorvánek pri šanci Tvrdoňa. V 48. minúte Dukla znížila na rozdiel jedného gólu, keď Regenda našiel Venteläho a ten strelou pod hornú žŕdku nedal Cowleymu šancu. Šanca na vyrovnanie prišla o dve minúty neskôr. Na trestnú lavicu putoval domáci Dauda, presilovku ale Michalovčania zahrali zle. Definitívne rozhodnúť mohol z brejku Lantoši, jeho strela ale išla tesne mimo. Hostia sa tak naďalej mohli pokúšať o vyrovnanie. Tri minúty pred koncom sa tréner Chudý odhodlal k odvolaniu brankára, power-play ale vyrovnanie neprinieslo. Navyše, Hrnka gólom do prázdnej bránky pečatil víťazstvo Nitranov.

HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 7. Mezei (Tvrdoň, Šiška), 10. Nemec (Lantoši, Dauda) pres/1, 24. Hrnka (Tvrdoň, Slovák) pres/1, 27. Žitný (Nemec, Lantoši), 60. Hrnka (Slovák, Tvrdoň) – 13. Ventelä (McCormack), 36. Lalancette (Regenda, Hickmott), 49. Ventelä (Regenda).

Vylúčení: 4:4. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Fridrich, P. Šefčík – J. Šefčík, Hercog. Bez divákov.

HK: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Vitaloš, Pupák, Nemec, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Minárik, Šiška, Škvarek – Stümpel.

HK DUKLA INGEMA: Tomek (10. Škorvánek) – Ventelä, McCormack, Southorn, Mihálik, Zeleňák, Louis, Bdžoch, Ťavoda – Hickmott, Lalancette, Regenda – Takáč, Galamboš, Bartánus – Mašlonka, Češík, Török – Chalupa, Farkaš, Ragan.