Ďalšia studená sprcha, Dukla prehrala na Slovane 4:7

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali tretí ligový duel v rade, keď na ľade Slovana Bratislava utrpeli v zápase dvanásteho kola Tipos Extraligy porážku 4:7. Góly Michalovčanov zaznamenali Jakub Ragan, Samuel Takáč, Peter Galamboš a Tomáš Torok. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa najbližšie predstavia doma, keď v nedeľu o 16.00 hod. privítajú Banskú Bystricu.

Prvý vzájomný súboj týchto dvoch súperov na Zemplíne sa niesol v michalovskej réžii, tentoraz ale bol dominantnejší Slovan. Ten sa ihneď od začiatku pustil do michalovských lišiakov, ktorých načal už po 64 sekundách Studenič. O dvadsať sekúnd neskôr už bolo 2:0, keď Škorvánka prekonal Brendan O´Donnel. V piatej minúte Michalovčania podnikli rýchlu kontru dvoch na jedného, Torok krásne našiel mladého Ragana a ten odklial vyše 170 minútové čaro brankára Slovana Makarova. Mimochodom, bol to prvý gól, ktorý inkasoval ruský brankár v slovenskej extralige. Michalovčania mali hneď na to možnosť presilovej hry po faule Jendeka. Vyrovnať v nej mohol McCormack, ruský brankár ale sklopil v poslednej chvíli svoj betóny. Domáci boli aktívnejší aj v ďalších minútach. V jedenástej minúte síce Studenič a ani Ranford Škorvánka neprekonali, v osemnástej minúte ale Kytnár v presilovke už mieril presne. O tridsať sekúnd neskôr sa skóre menilo opäť. Na 4:1 upravil Rastislav Gašpar.

Tréner Dukly Michalovce Miroslav Chudý poslal do druhej tretiny do bránky Tomáša Tomeka, aj toho čaro ale bolo rýchlo zbavené. V 22. minúte dostal Studenič puk do jazdy a krásnym blafákom poslal puk do siete. Michalovský brankár sa nestihol ani spamätať a puk zo svojej siete lovil opäť, keď ho príklepom prekonal Ališauskas. Až potom prišli k slovu aj Michalovčania. Samuel Takáč vo vlastnom oslabení znížil na 2:6 a Peter Galamboš oslávi svoj päťstý zápas v najvyššej súťaži takisto presným zásahom. Posledné slovo v druhej tretine ale patrilo Slovanu, konkrétne Branislavovi Rapáčovi, ktorý upravil na 7:3.

V tretej tretine už gólové hody ustáli. Slovanisti sa uspokojili s vytvoreným náskokom, zatiaľ, čo hostia už nedokázali aspoň trošku zdramatizovať zápas. Obe mužstvá si síce vypracovali niekoľko šancí, brankári ale dokázali zlikvidovať všetky z nich. V samom závere ešte stihol Torok skorigovať na 4:7 a hneď na to zaujala aj potyčka Mark Louis s domácom Maierom, ktorého po direkte michalovského obrancu museli z ľadu odniesť nosidlá.

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 7:4 (4:1, 3:2, 0:1)
Góly:  2. Studenič (Štajnoch, Ranford), 2. O´Donnell (Gašpar, Lee), 18. Kytnár (Gašpar, Sersen) pres/1, 19. Gašpar (O´Donnell, Urbánek), 22. Studenič (Valach, Štajnoch), 24. Ališauskas (Zigo, Sersen), 37. Rapáč (Jendek) – 5. Ragan (Török, Mihálik), 27. Takáč (Southorn) oslab/1, 33. Galamboš (Takáč, Southorn), 60. Török
Vylúčení: 6:6, navyše Louis (Michalovce) 5+DKZ za bitku. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Konc D.st., Hronský – Šefčík, Hercog. Bez divákov.
HC SLOVAN: Makarov – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valach, Maier, Beňo – Buček, Zigo, Harris – Ranford, Kytnár, Studenič – Gašpar, Urbánek, O´Donell – Rapáč, Petráš, Jendek.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek (21. Tomek) – Ventelä, McCormack, Southorn, Mihálik, Zeleňák, Louis, Ťavoda, Bdžoch – Hickmott, Lalancette, Regenda – Takáč, Galamboš, Bartánus – Korhonen, Češík, Mašlonka – Török, Farkaš, Ragan.