Utrápené víťazstvo Iuventy v Prešove

Hádzanárky Iuventy Michalovce uspeli v dohrávanom stretnutí prvého kola MOL ligy, keď na pôde ŠŠK Prešov zvíťazili o šesť gólov 30:24. Strelecky vynikla hlavne odchovankyňa prešovskej hádzanej Martina Popovcová, ktorá nastrieľala svojmu materskému klubu deväť gólov. Na druhej strane dala o sebe vedieť dvanásťgólová Tatiana Šutranová. Pre zverenky trénera Jana Beňadika to bol posledný ligový duel v tomto roku.

Aj keď skóre východoslovenského derby otvorila domáca Šutranová, bola to práve Iuventa, ktorá od úvodu duelu diktovala tempo hry. Na gól prešovskej strelkyne odpovedali dvoma presnými zásahmi Popovcová s Trúnkovou a Michalovčanky tak v štvrtej minúte viedli 4:1. Domáce síce znížili na rozdiel jedného gólu, v devätnástej minúte však bolo po ďalších dvoch góloch Popovcovej 11:6. Prešovčankám sa podarilo znížiť na 8:11, v 29. minúte už ale prehrávali o sedem gólov (10:17). V samom závere prvého polčasu po góloch Šutranovej s Ratvajskou Prešov znížil na 12:17.

Domácim hráčkam vyšiel parádne nástup do druhého polčasu. Po troch góloch v rade bolo rázom 15:17 a Prešovčanky sa tak nadychovali k prekvapeniu. Michalovská lavička ihneď reagovala oddychovým časom, ktorý aktivitu domácich zastavil. Iuventa si naďalej držala niekoľkogólový náskok. V päťdesiatej minúte viedla o šesť gólov (26:20) a pevným krokom tak kráčala k šiestemu tohtosezónnemu víťazstvu. To po výsledku 30:24 aj dosiahla.

ŠŠK Prešov - Iuventa Michalovce 24:30 (12:17)
Pok. hody: 6/5 - 2/2. Vylúčené: 5 - 4. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Bez divákov.
ŠŠK: P. Kakaščíková, Rontová - Timková, Dvorščáková 4, Vargová, Ratvajská 3, Vraňuchová 1, Šutranová 12/5, Ščerbáková 1, Holubová, Vencúriková 2, Pokorná, Pustá, Vagaská 1.
IUVENTA: Tomková, Jablonská - Čorovičová, Klučková 2/2, Dmytrenko, Popovcová 9, Rebičová, Trifunovičová, Trúnková 7, Kohučová, Štefánová 3, A. Holejová 6, Godečová 1, Bajčiová 1, A. K. Čižmárová, Dulinová 1.