Basketbalisti presvedčivo vyhrali + video ( zhodnotenie trénera Imricha Rakovského )

Basketbalisti 1. BK Michalovce porazili vo svojom prvom víkendovom zápase celok ŠKP ZOS Zvolen 75 : 62 (42:36)

Prvý domáci duel v tejto sezóne hráčom 1. BK vyšiel, keď porazili súpera, ktorý je béčkom extraligovej Banskej Bystrice. Zajtra ich čaká ďalší náročný protivník, ktorým je celok Žiaru n/Hronom. Zápas sa uskutoční o 13:00 a jeho dejiskom bude Mestská športová hala (pri hokejovom štadióne).

1 BK Michalovce – ŠKP ZOS Zvolen  75:62 ( 42:36 )

Štvrtiny : 26:16, 16:20, 21:13, 12:13

BK : R. Rakovský 28, Mitterpák 14, M. Rakovský 11, Svitlica 10, Šimko 7, Maškulík 2, Mižák 2, Holda 1, Biganič, Jäger, Šanta

Michalovčania nastúpili na tento dôležitý zápas v základnej zostave s M. Rakovským, R. Rakovským, Mitterpákom, Svitlicom a Šimkom. Táto pätorka sa do súpera pustila svižne, keď v 6. minúte viedli po dvoch trojkách R. Rakovského a jednej Svitlicu už 19:8. Tréner Zvolena tak musel pristúpiť k prvému oddychovému času. Domáci si do konca prvej štvrtiny tento už postrážili a tak ju vyhrali desať gólovým rozdielom 26:16. Do druhého dejstva prvého polčasu však hostia vstúpili oveľa lepšie. Zlepšili sa v obrane a keď sa k tomu pridala úspešnejšia streľba, nastali pre domácich problémy. Ešte do polčasu Zvolenčania skresali náskok na šesť bodov 42:36. Druhý polčas začal tak, ako skončil prvý. Hostia čoraz viac hrýzli a všetko vyvrcholilo v 24. minúte, keď hostia znížili na rozdiel jedného bodu ( 47:46 ). Tréner Rakovský reagoval oddychovým časom, po ktorom orli už súpera do hry nepustili. Šnúrou šiestich bodov sa od súpera odtrhli a prakticky do konca zápasu si udržiavali desať bodový náskok.