Dukla po sľubnom úvode padla pod Pustým hradom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase devätnásteho kola Tipos Extraligy na ľade Zvolena 1:4. Ich jediný presný zásah v stretnutí zaznamenal Christophe Lalancette. Michalovčania sa najbližšie predstavia v nedeľu v Spišskej Novej Vsi proti Liptovskému Mikulášu. Zápas sa hrá už od 12.00 hod. Doma ich uvidíme až v utorok 8. decembra, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú v dohrávke ôsmeho kola Detvu.

Prvá tretina patrila jednoznačne Michalovčanom, ktorí ju na strely vyhrali 16:8. Zverenci trénera Tomeka Valtonenena začali nebojácne. Výborne bránili a viackrát sa im podarilo ohroziť brankára domáceho tímu Rahma. Tomu už v druhej minúte prekonal Ventelä, jeho strelu ale vyrazil obranca Betker. V piatej minúte sa už zdalo, že Michalovce skórovali, keď po koncovke Češíka ale videorozhodca gól nepotvrdil. V siedmej minúte si Bondra položil Tomeka, nedokázal však puk prepasírovať cez jeho betón. Následne išiel na trestnú lavicu Ťavoda, po minúte ho však nasledoval aj domáci Helewka a presilovka Zvolena sa tak skončila. Ďalšiu prevahu o jedného hráča nevyužili domáci po faule Erkinjuttiho. Fínsky útočník po svojom návrate na ľade bol na začiatku akcie, Hickmott našiel vo výbornom postavení Lalancetta a ten prestrelil Rahma. Michalovčania ale svoj náskok do konca prvej tretiny neudržali. V jej poslednej minúte totiž unikol McPherson, ktorý v páde prekonal Tomáša Tomeka.

Aj úvod druhej časti patril hosťom. Tí hneď v prvej minúte pohrozili strelami Hickmotta a Šoltésa. Zvolenčania od tejto tretiny vyššie napádali, s čím robili problémy michalovskej rozohrávke.  Do vedenia sa mohli dostať do Marcinekovom teči Meliškovej strely a následne aj po faule a vylúčení Mihálika, presilovku však nevyužili. Najbližšie k tomu mal Kelemen, ktorý ale puk nezasunul za dobre postaveného Tomeka. V 31. minúte putoval na „lavicu hanby“ domáci Juraj Mikúš a presilovku si tak zahrali aj hostia. Tí rozkrútili kolotoč pred zvolenskou bránou, ani oni však v presilovke vedúci gól nestrelili. To bolo až do poslednej sekundy tejto časti zo šancí oboch tímov všetko. V samom závere si domáci vypracovali najväčšiu šancu tejto tretiny, keď Mikuš prestrčil puk Kelemenovi, ktorého strelu priľahol pred bránkovou čiarou Tomáš Tomek.

Tretia časť priniesla opäť menej vzruchu pred bránkami. V 45. minúte mohli ísť do vedenia Zvolenčania. Po kombinácii na jeden dotyk sa dostal k puku Helewka, ktorého štipľavú strelu vyrazil Tomek svojim betónom. O tri minúty neskôr sa predsa domáci ujali vedenia. Po sérii nepresností sa dostal k puku Branislav Kubka a jeho strelu dorazil do bránky Václav Stupka. Hneď na to putoval na trestnú lavicu hosťujúci Marek Bartánus. Jeho vylúčenie Zvolenčania pretavili v tretí gól, keď Melanconovu strelu tečoval do siete Radovan Bondra. Znížiť mohol bekhendovou strelou Southorn, Rahma však neprekonal. Hostia tlačili aj naďalej. Rahm bol úspešnejší aj v súboji s Takáčom a poradil si aj so Šoltésovou strelou. V poslednej minúte ešte pečatil zvolenské víťazstvo gólom do prázdnej bránky Radovan Bondra.

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Góly: 20. McPherson (Zuzin, Melancon), 49. Stupka (Kubka), 50. R. Bondra (Melancon, McPherson) pres/1, 60. R. Bondra (J. Mikúš) – 14. Lalancette (Hickmott, Erkinjuntti)
Vylúčení: 3:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, Korba – Stanzel, Šoltés. Bez divákov.
HKM: Rahm – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško, Gubančok – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Helewka, Nuutinen – Stupka, Zuzin, Tibenský – Ďuriš, Chlepčok, Marcinek.
HK DUKLA INGEMA: Tomek – Southorn, McCormack, Ventelä, Mihalik, Ťavoda, Louis, Bdžoch, Mašlonka – Hickmott, Lalancete, Erkinjuntti – Šoltés, Galamboš, Bartánus – Takáč, Mlynarovič, Regenda – Chalupa, Češík, Török.