files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

V Michalovciach znova otvorili jednu základnú školu aj pre žiakov druhého stupňa

V súvislosti  s  opatreniami Vlády SR na zastavenie šírenia  ochorenia COVID – 19a na  základe Rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu zo 4. decembra 2020, v súlade s opatrením Úradu verejného zdravotníctva SR, je možné od 7. decembra 2020 obnoviť školské vyučovanie v základných školách pre ročníky 5. až 9., za predpokladu, že to prevádzkové dôvody umožňujú a ak tak rozhodne zriaďovateľ.

Mesto Michalovce ako zriaďovateľ materských škôl, základných škôl a základnej umeleckej školy, v spolupráci s riaditeľmi škôl, preverilo záujem rodičov o návrat žiakov druhého stupňa do škôl ešte do Vianoc. „Z ôsmych základných škôl len v jednej sme zaznamenali záujem rodičov (viac ako 50%), a to v ZŠ na Komenského ulici. V tejto škole sa tak uskutočnilo 8. decembra aj testovanie žiakov a rodičov, pričom sa ho zúčastnilo 50,3% zákonných zástupcov a školopovinných detí,“ informovala nás hovorkyňa mesta Iveta Palečková.

Záujem otvoriť výučbu prejavili aj rodičia žiakov 1. až 4. ročníka navštevujúci základnú umeleckú školu v individuálnej a skupinovej forme. „Po prehodnotení uvedených skutočností zriaďovateľ rozhodol otvoriť ako pilotný projekt otvárania škôl, za účelom návratu žiakov II. stupňa do školských lavíc, výchovnovzdelávací proces na ZŠ Ul. Komenského 1 Michalovce, od 9.12.2020 a Základnú umeleckú školu na Štefánikovej ulici, v individuálnej a v skupinovej forme pre žiakov prvého stupňa od 10. decembra 2020. Tieto procesy sú samozrejme realizované pri dodržanívšetkých protiepidemiologických opatrení vydaných k zastaveniu šírenia ochorenia COVID – 19,“ pokračuje Palečková.Uverejnené: 10.12.2020 15:41:56 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.