Desať gólová prehra winLandu

Hádzanári HC winLand Michalovce utrpeli ďalšiu vysokú prehru, keď v 8. kole 1. hádzanárskej ligy prehrali v Martine rozdielom triedy 26:36.

Zverenci trénera Štofu opäť potvrdili, že domáca palubovka im svedčí viac ako súperova. Zatiaľ čo doma ešte nestratili ani bod, vonku okrem víťazstva v Pezinku nedokázali bodovať ani raz. Našťastie do konca jesennej časti ich čakajú už iba domáce duely. Po reprezentačnej prestávke, najprv o dva týždne 6.11 privítajú v zápase 9. kola na domácej palubovke jedného z ašpirantov na postup rezervu Prešova a potom 20.11 v poslednom jesennom kole nastúpia proti Stupave.

MHK Martin – HC winLand Michalovce  36:26  ( 17:14 )

Pok hody : 1:1/ 3:2, Vylúčení :  6 – 6, Rozhodovali : Mičuda, Klieštiková

Priebeh : 2:2, 5:6, 6:8, 10:10, 14:13, 17:14, 22:16, 25:18, 28:20, 31:20, 33:22, 36:26

MHK : Dobroň, Kintly – Švol, Karkuš 3, Klimo 2, Kamien, Biro 4/1, Buvala 5, Malik 3, Štrbák 3, Franko 7, Saitl 7, Adame 2.

WinLand : Bumbera, Geľatič – J. Gargulák 2, Bakajsa 1, Gamrát 9/1, Piskay, Frajkor 4, Regenda 3, Kučera 3/1, Horňák 1, Mandžák 1, Lorinc 2, Kostovčík, Oblažný

Hádzanári winLandu, ktorí nastúpili bez svojich dvoch opôr Cibereho a Pilníka začali zápas veľmi sľubne. Rýchlo sa ujali vedenia v 15. minúte viedli o dva góly 6:8. Potom však nepochopiteľne prestali hrať svoju hru. Ešte do konca polčasu to bolo ako tak vyrovnané, hostia získali trojgólový náskok ( 17:14 ) až tesne pred prestávkou. Do druhého polčasu však vstúpilo na palubovku akoby iné mužstvo. Hostia začali kopiť chybu za chybou, čo Martinčania dokonale využívali a zvyšovali svoj náskok. Michalovčania opäť zlyhávali v obrane, kde vôbec nevyužívali svoju výškovú prevahu. Keď sa k tomu pridala ja tendenčne pískajúca rozhodcovská dvojica, prehra rozdielom dvoch tried bola na svete. Družstvo winLandu zlyhalo v tomto zápase ako celok, vôbec nesťažilo súperovi cestu za ďalším domácim víťazstvom. Ten je na tom podobne ako Michalovčania, keď jeho domáci hrad ešte nebol dobytý, zatiaľ čo zvonku priniesol akurát chudobné dva body. Pochvalu z družstva hostí si za tento duel zaslúži akurát autor 9 gólov Lukáš Gamrát. V tomto zápase sa vôbec nepresadila ďalšia opora tímu Mandžák, ktorému zápas absolútne nevyšiel.

Ďalšia zápasy 8. kola :

TJ Strojár Malacky – HK Kúpele Bojnice 32:25 ( 16:15 ), Tatran Prešov B – ŠKHa Dubnica n/ Váhom 41:32 ( 19:17 ), TJ Slovan Modra – ŠKP Pezinok 30:24 ( 14:12 ), Tatran Stupava – Slovan Levoča 28:23 ( 14:12 ), Duslo Šaľa – Slavoj Trebišov 40:29 ( 20:13 )