Bodovacia séria trvá aj naďalej, Dukla zdolala Banskú Bystricu 5:1

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 30. kola Tipos Extraligy vo Zvolene nad Banskou Bystricou hladko 5:1 a natiahli tak svoju sériu, v ktorej bodujú už na sedem zápasov.

Michalovčania síce prehrávali 0:1, piatimi gólmi, o ktoré sa postarali Tomáš Torok, Marek Bartánus, Anti Erkinjuntti, Jakub Suja a Christope Lalancette, otočili priebeh duelu vo svoj prospech. Zverenci trénera Tomeka Valtonena teraz odohrajú štyri domáce duely v rade. Ako prvý vyzvú Zvolen. Duel sa odohrá v utorok 12. januára od 17.30 hod.

Hneď v úvodných sekundách mohol skórovať Michalovčan Hickmott, Gajan však skvele zasiahol betónom. V piatej minúte sa mohlo meniť skóre na druhej strane, Slobodova strela sa ale obtrela iba o žŕdku Škorvánkovej bránky. O štyri minúty neskôr si prvú šancu v tejto tretine vypracoval Pavol Regenda, ktorý obkrúžil bránku, puk však za Gajana nedostal. Druhú gólovú šancu si michalovský útočník vypracoval pri vylúčení Bartánusa, nájazd na Gajana však nepremenil. No a keď domáci nevyužili nielen presilovku po faule Bartánusa, ale aj následne vylúčenie Mihálika, prvá tretina skončila bez gólov.

O výsledku duelu rozhodla gólovo produktívna druhá časť. Skóre otvorili domáci. Tí nastúpili aj so Samuelom Mlynarovičom, ktorý nedávno skončil v Michalovciach. Dukla síce ustála vylúčenie Korhonena, pri ktorom mal gól na hokejke Tamási a v 26. minúte neinkasovala ani po tom, čo puk skákal na bránkovej čiare, o niekoľko sekúnd na to však Mistele už otvoril skóre. Michalovčania síce následne nevyužili presilovku po faule Giertla, z následného tlaku však Tomáš Torok prekonal Gajana. O tridsať sekúnd na to už Michalovčania viedli, keď Sujovi strelu do siete tečoval Marek Bartánus. Hostia následne ustáli ďalšie vylúčenie Mihálika a hneď na to udreli po tretíkrát, keď sa presadil Erkinjuntti. To ešte nebolo z michalovskej strany v tejto časti všetko. V samom závere totiž využil presilovku Jakub Suja.

V tretej časti sa už zápas iba dohrával. Znížiť mohol domáci Sukeľ, proti však bola Škorvánková lapačka. Šanca sa udiala pri treťom vylúčení Vladimíra Mihálika. Po jeho návrate na ľad hostia udreli po piatykrát. Po priamočiarej akcii dostal od Hickmotta presnú prihrávka Lalancette, ktorý nedal Gajanovi najmenšiu šancu.  A aj keď sa ešte šance zrodili na oboch stranách, brankári už neinkasovali. Michalovčania tak natiahli svoju sériu, v ktorej bodujú, už na sedem duelov.

HC 05 Banská Bystrica - HK Dukla Ingema Michalovce 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)
Góly: 26. Mistele (Crevier-Morin, D Aoust) – 30. Török (Southorn, Galamboš), 30. Bartánus (Suja, Takáč), 36. Erkinjuntti (Southorn, Šoltés), 39. Suja (Erkinjuntti, Southorn) pres/1, 49. Lalancette (Hickmott, McCormack)
Vylúčení: 3:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: D. Konc st., Stano - D. Konc ml., Gegáň. Bez divákov.
HC 05: Gajan - Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Demo – Faško-Rudáš, Mlynarovič, Sukeľ – D Aoust, Tamáši, Mistele – Sloboda, Dvorský, Kabáč – Kriška, Giertl, Vybiral - Výhonský.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Southorn, Mihalik, Ťavoda, McCormack, Kolusz, Mudrák, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Hickmott – Takáč, Suja, Bartánus – Regenda, Erkinjuntti, Šoltés – Török, Galamboš, Chalupa - Mašlonka.