Dukla dominovala na Liptove, vyhrala piaty zápas v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 37. kola Tipos Extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 6:2 a vyhrali tak v piatom zápase v rade. O góly v sieti Liptákov sa podelilo šesť strelcov - Samuel Takáč, Dávid Šoltés, Vladimír Mihálik, Anti Erkinjuntti, Marek Mašlonka a Christophe Lalancette. Zverenci trénera Tomeka Valtonena bude do najbližšej reprezentačnej prestávky v hre ešte raz, keď v nedeľu siedmeho februára od 16.00 hod. privítajú Duklu Trenčín.

Michalovčania urobili so svojim súperom rýchly proces hneď v prvej desaťminútovke. Vo štvrtej minúte otvoril skóre po brilantnej spolupráci so Sujom Samuel Takáč. O dve minúty neskôr pridal druhý gól Dávid Šoltés, no a na 3:0 zvýšil o dvadsať sekúnd neskôr Vladimír Mihálik. Hostia si vypracovali aj ďalšie šance, brankár Kozel, ktorý vymenil Kaarlehta, ale svojich podržal. Naopak, po presnej strele Lukáša Hamráčka inkasovali na 1:3. V osemnástej minúte sa Michalovčania znova ujali trojgólového vedenia, keď sa presadil Erkinjuntti.

Druhá tretina začala vylúčením domáceho Nemca, ktorého faul Zemplínčania nevyužili. V 28. minúte za to pykali. Strelu Štraucha ešte Tomek dokázal vyraziť, puk sa ale dostal pred úplne voľného Rudolfa Hunu, ktorý znížil na 2:4. O dve minúty neskôr ale bol rozdiel v skóre opäť trojgólový, po tom, čo Mašlonka pretlačil puk do siete. Jeho gól musel potvrdiť videorozhodca.  Domáci na zníženie nevyužili vylúčenia Louisa a Regendu, na druhej strane si celé dve minúty na trestnej lavici posedel aj Tullio.

Michalovčania ustáli na začiatku tretej tretiny presilovku po faule Mihálika a v následnej svojej prevahe o jedného hráča, keď sa faulu dopustil domáci McShane, zásluhou Lalancetta zvýšili na 6:2. Po jeho góle si oba tímy vypracovali ešte niekoľko šancí, najväčšiu mal Michalovčan Regenda, gól však už nepadol, a tak si Zemplínčania pripísali na svoje konto piate víťazstvo v rade a z posledných šestnástich stretnutí bodovali pätnásťkrát...

MHK 32 Liptovský Mikuláš  - HK Dukla Ingema Michalovce 2:6 (1:4, 1:1, 0:1)
Góly: 15. Hamráček (Michalík), 28. Huna (Štrauch, Lištiak) – 4. Takáč (Suja, Sóltes), 6. Šoltés (Louis, Korhonen), 7. Mihalik (Takáč, Suja), 18. Erkinjunti (Lalancette), 30. Mašlonka, 49. Lalancette (Erkinjuntti, McCormack) pres/1,
Vylúčení: 4:3, navyše Regenda (Michalovce) 10. minút vrazenia na mantinel. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Štefik  Tvrdoň, Ordzovenský. Bez divákov.
MHK 32: Kaarlehto (4. Kozel) – Mezovský, Nemec, Valtola, Petran, Robertson, Jesus, Droppa, Pavúk – Štrauch, Lištiak, Vybiral – Hamráček, Oško, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Kalousek, Uhrík, Huna.
HK DUKLA INGEMA: Tomek - Mihalik, Mudrák, Kolusz, McCormack, Ťavoda, Louis, Stripai, Chalupa – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Hickmott, Regenda – Mašlonka, Galamboš, Török.