Iuventa po druhopolčasovom uragáne sfúkla aj Olomouc

Hádzanárky Iuventy Michalovce pokračujú vo svojom víťaznom ťažení. V sobotňajšej dohrávke štvrtého kola porazili DHK Zora Olomouc 34:19 (15:12) a dosiahli tak šieste víťazstvo v rade. Zverenky trénera Jana Beňadika sa najbližšie opäť predstavia proti Olomoucu, tentoraz na jeho pôde. Duel sa odohrá budúcu sobotu.

Domáce hráčky po vysokom víťazstve minulú sobotu nad Porubou chceli urobiť rýchly proces aj s Olomoucom. V prvom polčase sa ale hrala vyrovnaná hádzaná. Michalovčanky nevedeli v rýchlom tempe odskočiť svojim súperkám na viac gólov. Po dvoch minútach hry síce viedli 4:2, potom sa ale gólostroj zápasu začal spomaľovať, čo bola voda na mlyn hosťujúceho tímu. Za stavu 8:8 si domáca lavička v štrnástej minúte zobrala oddychový čas, no ani ten nenakopol favorita. Ten dokonca v šestnástej minúte po góle Kubáčkovej prvýkrát v zápase prehrával (9:10). Kompaniecová ale strhla vedenie na stranu Iuventy a tá v poslednej desaťminútovke tohto polčasu konečne dokázala gólovo odskočiť. Polčas vyhrala 15:12.

Zápas dvoch popredných interligových tímov na lámal na začiatku druhého polčasu. Ten hostkám absolútne nevyšiel. Iuventa vyhrala prvú osemminútovku 6:0 a definitívne tak zlomila odpor súpera. Jej náskok v ďalších minútach tohto dejstva narastal. Na konci prvej desaťminútovky už jej hráčky viedli rozdielom desiatich gólov (23:13). Za tohto stavu si lavička hosťujúceho tímu zobrala oddychový čas, ktorý už ale rozbehnutú Iuventu nezastavil. Tá rýchlymi kontrami trestala chyby súperiek a nakoniec zvíťazila presvedčivo 34:19.

Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 34:19 (15:12)
Pok. hody: 1/1 - 3/3. Vylúčené: 3 - 1. Rozhodovali: Klus a Vydra. Bez divákov.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská - Klučková 5, Štefaniková 2, Popovcová 8, Rebičová 3, Trifunovičová, Trúnková 2, Kohučová, A. Holejová, Godečová 3, Bajčiová 4/1, Radovičová 2, Premovičová 2, Kompaniecová 3, Dulinová.
DHK ZORA: Haládiková, Polášková - Jansová 1, Sovová 1, Protivánková, Kašpárková 1, Přikrylová 5, Krajčovičová, Kuxová 2, Gajdošíková 1, Řezníčková, T. Fryčáková 2, Mojžišová 1, Žúrková, Roupcová, Kubáčková 5/3.

Uverejnené: 06.02.2021 20:38:04