Súboj Dukiel rozhodli až nájazdy. Dva body zobrali Michalovčania

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce natiahli svoju víťaznú šnúru, keď v stretnutí 38. kola Tipos Extraligy zdolali na vlastnom ľade v súboji Dukiel Trenčín 2:1 po samostatných nájazdoch. V riadnom hracom čase skórovali iba Jakub Suja na domácej strane a hosťujúci Lemcke. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Ville Korhonen. V najvyššej hokejovej súťaži je teraz reprezentačná pauza, Michalovčania budú v hre až v utorok 16. februára, kedy sa predstavia v Nitre.

V zápase, ktorý vysielala aj verejnoprávna televízia, sa čakal v súboji momentálne dvoch tímov s najlepšou formou zaujímavý a dramatický duel, jeho aktéri ale zaostali za očakávaním. Od samého úvodu sa hralo skôr takticky. Trenčania zaskočili v úvode domácich a prvá desaťminútovka im jasne patrila. V pribúdajúcich minútach, po veľmi skorom oddychovom čase, rástol aj počet minút Michalovčanov v útočnom pásme. Úrovni zápasu nepomohli ani presilové hry na oboch stranách. V osemnástej minúte sa predsa len skóre menilo, keď pri vylúčení Enrika Šveca domáci Suja nahodil puk na trenčiansku bránu a ten sa nakoniec odrazil do siete.

Domáci vstúpili do druhej tretiny s viac ako minútovou presilovkou o dvoch hráčov, ktorú ale nezahrali dobre. Od tohto momentu prebrali iniciatívu hostia, ktorí išli aktívnejšie za vyrovnávajúcim gólom. Proti ale bol viackrát brankár Tomek a dvakrát aj žŕdka. Tie Michalovčanom pomohli aj v deväťdesiat sekundovej oslabovke o dvoch hráčov.

Aj v tretej časti si tak držali tesný náskok, ktorý nenavýšili po faule Jozefa Šveca. Za to ich potrestal v 52. minúte vyrovnávajúcim gólom Lemcke. Ešte predtým zvonila michalovská žŕdka opäť, keď sa do nej trafil Valach. Duel tak išiel do predĺženia, v ktorom mali navrh hostia, presilovku po faule Šoltésa ale nevyužili. A keďže v nájazdoch bol úspešní akurát Valach a z domácej strany až traja hráči, extra bod získali Michalovčania.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Góly: 18. Suja pres/1, rozh. náj. Korhonen – 52. Lemcke (Ackered, Berisha).
Vylúčení: 6:6. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Müllner – Stanzel, Junek. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA:  Tomek – Mihálik, Mudrák, Kolusz, McCormack, Ťavoda, Louis, A. Stripai – Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Mašlonka – Bartánus, Hickmott, Regenda – Chalupa, Galamboš, T. Török – Ragan.
HK DUKLA: Karjalainen – Ackered, Lemcke, Starosta, E. Švec, J. Urban, Rajnoha, Párička – M. Hecl, Paukovček, Okuliar – Berisha, B. Rehuš, Kettunen – M. Valach, Reddick, Kukuča – Sojčík, J. Švec, Krajč – Chromiak.

Uverejnené: 07.02.2021 19:30:39