Michalovská Dukla po deviatom víťazstve v rade na tretie miesto v tabuľke

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 41. kola Tipos Extraliga nad HC 05 Banská Bystrica 4:1 a v tabuľke sa po deviatom víťazstve v rade posunuli na tretie miesto. O góly v sieti „baranov“ sa postarali v prvej tretine Marek Bartánus, Pavol Regenda a Jordan Hickmott. Na začiatku druhej časti znížil Brian Ihnačák, skóre duelu uzavrel ešte v druhej tretine Peter Galamboš. Michalovčania sa najbližšie predstavia dvakrát vonku. V piatok sa pokúsia o desiate víťazstvo v rade v Nových Zámkoch, no a v nedeľu ich čaká šláger proti prvému Popradu.

Michalovčania vstupovali do zápasu po sérii ôsmych víťazstiev a pozíciu favorita začali potvrdzovať prakticky hneď od úvodného buly. V druhej minúte si zbehol po ľavej strane Marek Bartánus, ktorému krásne naservíroval puk Peter Galamboš a jeden z najskúsenejších hráčov Dukly nemal problém otvoriť skóre duelu. Ani na ďalšie góly sa dlho nečakalo. Následne domáci ustáli presilovku po faule ich strelca gólu. Na opačnej strane putoval na trestnú lavicu Michal Kabáč a táto prevaha už bola využitá. Od modrej pálil Eduard Šedivý a jeho strelu tečoval do siete Pavol Regenda. To ešte nebolo z michalovskej strany všetko. Pätnásť sekúnd po druhom góle sa presadil aj Jordan Hickmott, ktorý tak vyhnal Belányiho z bystrickej brány. Jeho náhradník Eugen Rabčan v tejto časti už veľa roboty nemal. Mohli za to aj dve oslabenia domácich, keď v záverečnej päťminútovke boli vylúčení Kanaďania Lalancette a Louis.

Hneď v úvode druhej časti prišla bystrická odpoveď na tri góly ich v bránke. Po štyridsiatich sekundách hry dobre zakombinovali Brian Ihnačák so Samuelom Mlynarovičom a prvý menovaný otvoril skóre duelu aj na druhej strane. Aj keď sa gólový film duelu na určitý čas zastavil, boli sme svedkami naďalej zaujímavého hokejového divadla. Michalovčania si mohli prinavrátiť trojgólové vedenia pri dvoch presilovkách, keď boli vylúčení Ihnačák s Ďatelinkom, štvrtý gól ale dosiahli až v rovnovážnom stave. Prvýkrát Rabčana prekonal v 35. minúte Peter Galamboš, ktorý sa skvelo predral obranným pásmom hostí. Hostia mohli opäť znížiť v samom závere, keď bol druhýkrát v stretnutí vylúčený Bartánus, opäť však presilovku nevyužili.

V úvode tretej tretiny sa roztrhlo vrece s vylúčeniami. Najskôr boli vzájomné vylúčení Jakub Sukeľ s Tomášom Torokom. Hra štyroch proti štyrom viac vyhovovala domácim, ktorí mohli skórovať, spolupráca Takáča so Sujom však gól nepriniesla. Ten napadol ani pri vylúčení Vašaša a v následnej hre piatich proti piatim sa nepresadil ani Pavol Regenda, ktorého taktiež vychytal Rabčan. Hosťom sa nepodarilo skorigovať pri vylúčení Lalancette a ani pri viac ako minútovej presilovke o dvoch hráčov, keď boli vylúčení Mašlonka s Regendom. Najbližšie mal k tomu Brian Ihnačák, ktorý neprestrelil Tomeka. V samom závere bol ešte vylúčený hosťujúci Crevier-Morin, skóre sa už ale nemenilo. Hoci, Matias Lehtonen bol k tomu blízko a takisto blízko k tomu, aby si otvoril michalovský gólový účet. No a skóre sa nemenilo ani po treťom zápasovom vylúčení domáceho Mareka Bartánusa a takisto ani po vzájomnej kontroverzii Louisa a Ihnačáka. Michalovčania napriek tomu dosiahli už deviate víťazstvo v rade a po zakopnutí Slovana s Popradom sa predrali už na tretie miesto v tabuľke!

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 05 Banská Bystrica 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Góly: 2. Bartánus (Galamboš, Ťavoda), 12. Regenda (Šedivý, Török) pres/1, 12. Hickmott (Lehtonen, Lalancette), 35. Galamboš (Regenda, Bartánus) – 21. Ihnačák (Mlynarovič)
Vylúčení: 10:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Novák, Goga – Crman, J. Konc ml. Bez divákov.
HK DUKLA INGEMA: Tomek – Mihálik, Mudrák, Šedivý, Southorn, Louis, Ťavoda, A. Stripai – Lehtonen, Lalancette, Hickmott – Mašlonka, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Lačný, Karaffa, Török – Chalupa.
HC 05: Belányi (12. Rabčan) – Breton, Crevier-Morin, Jago, Ďatelinka, A. Žiak, Bdžoch, Petrinec – J. Sukeľ, B. Ihnačák, Faško-Rudáš – K. Gabor, Mlynarovič, D´Aoust – Vašaš, Dvorský, Lamper – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Sojka.