Michalovská Dukla zvíťazila v Detve 3:1 a má trináste víťazstvo v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sa stále vezú na víťaznej vlne. V piatkovom stretnutí 45.kola Tipos Extraligy vyhrali na ľade HC 07 Detva 3:1 a dosiahli tak trináste víťazstvo v rade. Zverenci trénera Tomáša Tomeka, ktorým naďalej patrí druhé miesto v tabuľke, sa najbližšie predstavia doma. Pred televíznymi kamerami Sport 2 privítajú v nedeľu od 18.00 hod. vo východoslovenskom derby HC Košice.

Pod Poľanou sa začalo poriadne zostra. Na úzkom klzisku sa hralo z jednej strany na druhú, obaja brankári tak boli od úvodných sekúnd v permanencii. V druhej minúte domáci Rymsha neprestrčil puk cez Tomeka, na druhej strane Galamboš mieril len do pravého betónu Romana Petríka. V deviatej minúte si brankár HC 07 poradil aj s Lačného strelou, o tri minúty neskôr už ale inkasoval, keď sa po rýchlej kontre a Takáčovej prihrávke presadil McCormack. Po inkasovanom góle prebrali iniciatívu domáci, Tomáš Tomek v michalovskej bráne však odolával. Väčšie úsilie domácich o vyrovnanie dávalo priestor aj michalovským kontrám. Po jednej z nich mieril Regenda len do Petríkovej hrude. Prvá tretina naďalej pokračovala so šancami na oboch stranách. Cox ani Gachulinec neprekonali Tomáša Tomeka, na druhej strane Petrík dobre zasiahol po strele Takáča.

Domáci zvýšili v druhej časti aktivitu, Michalovčania ich však umným bránením nepúšťali do gólových šancí. Hlavní arbitri po prvýkrát vylučovali až v 33. minúte, kedy išli po vzájomnom vylúčení na trestnú lavicu domáci Rymsha a hosťujúci Hickmott. V hre štyroch proti štyrom mal vyrovnanie na hokejke Trevor Cox, ktorý ale netrafil odkrytú michalovskú bránu. Detve sa nepodarilo vyrovnať ani pri následnom vylúčení Regendu, michalovská Dukla tak bolo v tesnom vedení aj po druhej tretine.

Michalovčania strhli zápas na svoju stranu hneď v úvode tretej tretiny. Galamboš získal puk za bránkou, nabil Bartánusovi a ten chladnokrvne upravil na 0:2. Chvíľu predtým sa vyznamenal Tomek, ktorý zabránil vyrovnaniu z hokejky Valenta. Po druhom góle hostia opäť umne bránili svoj náskok a ráznym krokom tak kráčali k trinástemu víťazstvu v rade. Definitívne rozhodnuté bolo v päťdesiatej minúte. Peter Galamboš potiahol puk do útočného pásma, posunul ho Korhonenovi a ten dal už na 3:0 v prospech michalovskej Dukly. Michalovský brankár Tomáš Tomek si napokon čisté konto neudržal. Sedem minút pred koncom ho prekonal Maxim Askarov. O minútu neskôr bol vylúčený Tomáš Torok. Vo vlastnom oslabení unikol Regenda a po faule Jána Sýkoru bolo pískané trestné strieľanie. To Marek Bartánus nepremenil a dal tak domácim nádej na vrátenie sa do zápasu. Tí však už ďalší gól nepridali. Nepodarilo sa im to ani v power-play, a tak Michalovčania cestujú domov s trinástym víťazstvom v rade.

HC 07 WPC Koliba Detva - HK Dukla Ingema Michalovce 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 53. Askarov (Rymsha) - 12. McCormack (Takáč, Suja), 42, Bartánus (Galamboš), 51. Korhonen (Galamboš)
Vylúčení: 1:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Výleta, T. Orolin – M. Orolin, Tvrdoň. Bez divákov.
HC 07: Petrík - Lalík, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Rais, King, Jendroľ, Turan – Ľupták, Čacho, Ščurko – Sýkora, Downing, Askarov – Charbonneau, Valent, Cox – Žilka, V. Fekiač, Bača.
HK DUKLA INGEMA: T. Tomek – Mihalik, Mudrák, Southorn, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Hickmott – Takáč, Suja, Mašlonka – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lehtonen, Lačný - Chalupa.