Iuventa hladko zdolala Písek a má deviate víťazstvo v rade

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase 21. kola MOL ligy nad TJ Sokol Písek 35:22 (15:13) a opäť sa tak dostali na druhé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Jana Beňadika budú do reprezentačnej pauzy v hre ešte dvakrát. V stredu ich čaká duel v Zlíne a vo štvrtok odveta v Písku.

Michalovčanky sa na domácej pôde predstavili opäť po dvoch týždňoch. Rozbeh do duelu mali výborný, keď po góloch Popovcovej, Klučkovej a Bajčiovej viedli rýchlo 3:0. Písek však nezložil zbrane. V desiatej minúte šikovná stredná spojka Kubišová vyrovnala na 4:4. Zemplínčanky odpovedali štyrmi gólmi v rade a v dvanástej minúte viedli 8:4, o päť minút neskôr však bolo už iba 11:9 v ich prospech a dvojgólovým rozdielom, konkrétne 15:13, skončil aj prvý polčas.

Hneď v úvode druhého dejstva dvakrát presne trafila Adriana Holejová, ktorá svoj tím naštartovala. Iuventa už v druhom polčase nemala so súperom problémy a jej náskok narastal. V 48. minúte po sérii štyroch gólov v rade viedla 27:17 a bola tak jasne nasmerovaná k deviatemu víťazstvu v rade. To nakoniec zverenky trénera Jana Beňadika aj dosiali. Zvíťazili 35:22 a opäť sa dostali na druhé miesto v tabuľke.

MŠK Iuventa Michalovce TJ Sokol Písek 35:22 (15:13)
Pok. hody: 4/2 - 7/4. Vylúčené: 5 - 7, ČK: Kubišová (Písek, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Haščík a Adamkovič. Bez divákov.
IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská - Klučková 4/2, Štefaniková 2, Popovcová 7, Rebičová 1, Trifunovičová, Trúnková 5, Kohučová, Holejová 3, Godečová 1, Bajčiová 4/1, Radovičová 2, Premovičová 1, Kompaniecová 5, Dulinová.
TJ SOKOL: Hořáková, Preslová - Kubišová 6/1, Dolejšová 1, Hauserová, Pokorná 1, Velková, Merglová 1, Svobodová 1, Olšová, Bicanová 2, Chlupová 2, Součková 2, Velková 1, Boorová 1, Pešková 4/3.

Uverejnené: 06.03.2021 20:40:44