files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Košický kraj hlási voľné miesta na očkovanie vakcínou od Moderny

Košický samosprávny kraj pokračuje v očkovaní vo veľkokapacitnom očkovacom centre. Po veľkonočných sviatkoch dostala župa ďalších viac ako 8-tisíc dávok vakcíny Astra Zeneca a k dispozícii má aj 3-tisíc dávok od Moderny. Očkovacie centrum bude v prevádzke od stredy 7. marca, kedy sa má po prvý krát očkovať práve Modernou. Tá je podľa aktuálnej očkovacej stratégie určená ľuďom nad 60 rokov.

„V stredu sme chceli zaočkovať 1 500 ľudí vakcínou od Moderny, ktorá je zložením podobná Pfizeru a jej účinnosť sa pohybuje na úrovni 94 percent. Aj napriek vysokej účinnosti tejto vakcíny sa do dnešného rána prihlásilo na očkovanie touto očkovacou látkou iba 170 ľudí. Vakcín máme dostatok, prosíme preto záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky na očkovanie, aby sa registrovali do nášho očkovacieho centra. Radi by sme čím skôr zaočkovali čo najväčšie množstvo východniarov, ktorí majú záujem o vakcínu,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.


Košický samosprávny kraj apeluje aj na to, aby sa do tzv. čakárne mohli registrovať ľudia bez obmedzenia veku. Podľa župana Trnku by tak bolo jednoduchšie naplniť kapacity, ktoré mákraj k dispozícii. V prípade, ak by na daný deň bolo prihlásených menej ľudí, termín na očkovanie by získali ľudia registrovaní ako náhradníci v čakárni. „Evidujeme tiež viacero prípadov, kedy sa ľudia prihlásili na očkovanie prostredníctvom čakárne, no termín už niekoľko týždňov nedostali. V takých prípadoch im odporúčame, aby sa odhlásili z čakárne a zaregistrovali sa nanovo. Máme skúsenosti, že pri opätovnej registrácii ich už systém zaevidoval a dostali termín na očkovanie veľmi rýchlo,“ dodal Trnka. Košický samosprávny kraj doposiaľ zaočkoval viac než 34 500 ľudí a naďalej si tak drží prvenstvo v počte zaočkovaných v rámci veľkokapacitných očkovacích centier. Očkovacie centrum bude v prevádzke v stredu a vo štvrtok 8. apríla a následne opäť v nedeľu a v pondelok 12. apríla.

HARMONOGRAM OČKOVANIA:
Streda 7. apríla – Moderna
Štvrtok 8. apríla – Astra Zeneca
Nedeľa 11. apríla – Astra Zeneca
Pondelok 12. apríla – Moderna

Registrácia na očkovanie: korona.gov.sk

 Uverejnené: 06.04.2021 14:20:42 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.