Michalovská Dukla vyhrala v Trenčíne 2:1 a je v extraligovom semifinále!

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v šiestom zápase štvrťfinálovej série Kaufland play-off Tipos Extraligy na ľade HC Dukla Trenčín 2:1 po predĺžení. V sérii dvoch Dukiel tak triumfovali 4:2 a postúpili do semifinále, kde ich čaká Poprad. Hrdinom šiesteho štvrťfinálového duelu bol dvojgólový Marek Bartánus. Semifinálová séria sa začne na michalovskom ľade vo štvrtok 15. apríla.

Šiesty duel napínavej série na zimnom štadióne Pavla Demitru opäť priniesol zaujímavý hokej. Michalovský tréner Valtonen opäť zaradil do zostavy svojho najproduktívnejšieho hráča Lalancetta a do bránky po prvýkrát od začiatku postavil Škorvánka. Toho už v druhej minúte mohol preveriť Berisha, ktorý v presilovke po vylúčení Galamboša spomedzi kruhov mieril tesne vedľa. Na druhej strane dal o sebe vedieť práve Lalancette, jeho strelu Karjalainen kryl. Fínsky brankár sa vyznamenal aj v ôsmej minúte pri strele svojho krajana Korhonena, keď výborne zasiahol betónmi. V následnom deväťminútovom úseku, ktorý sa hral bez prerušenia (!) sme mohli vidieť viacero šancí na oboch stranách, dominovali však brankári. Gólov sme sa tak v prvej časti nedočkali.

Museli sme na ne čakať do druhej tretiny. Hneď v jej druhej minúte strieľal Bartánus, Regendov teč Karjalainen famózne vytesnil betónom. Michalovčania tlačili aj naďalej. McCormackovu strelu ale neupratal do siete Korhonen. Za nevyužité šance prišiel trest na druhej strane. V 25. minúte poslal Valach puk pred bránkovisko a Paukovček ho dorazil do siete 1:0. Michalovčania odpovedali Regendovou strelou nad bránku, na druhej strane zase pred prázdnou bránkou zlyhal Okuliar. Domáci mali šancu na zvýšenie skóre aj pri Lalancetteho vylúčení, presilovku ale nezahrali ideálne.

Podobne tak bolo aj po vylúčení Takáča zo záveru druhej tretiny. Od jeho naskočenia na ľadovú plochu boli Michalovce lepším tímom. V tretej tretine prestrieľali Trenčín 16:2 a išli v ústrety vyrovnávajúcemu gólu. Ten nedosiahli pri vylúčení Sádeckého, po jeho návrate na ľad, ale Southornovo nahodenie na bránku využil Bartánus, ktorý dorazil puk za Karjalainenov chrbát. Michalovčania dokonca mohli v tretej tretine otočiť skóre vo svoj prospech, presilovku po faule Lemckeho ale nevyužili a šiesty štvrťfinálový duel tak muselo rozlúsknuť predĺženie.

V ňom začali lepšie domáci, ktorí si vypracovali tri čisté gólové šance. Najskôr Jaalasvarovu strelu neupratal do siete Paukovček, potom Kettunen neprestrčil puk cez Škorvánkov betón a ten nedostali za chrbát michalovského brankára ani dorážajúci Sojčík so Švecom. V 66. minúte vystrelil od modrej Ján Ťavoda a puk za chrbát Karjalainena dostal Marek Bartánus, ktorý tak rozhodol o tom, že napínavá séria nevyvrcholí siedmym duelom. Michalovská Dukla vyhrala 2:1 po predĺžení a postúpila tak do semifinále.

HC Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Stav série: 2:4.
Góly: 25. Beták (Paukovček, Valach) – 56. Bartánus (Southorn), 66. Bartánus (Ťavoda).
Vylúčení: 2:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, Orolín – Kacej, Synek. Bez divákov.
HC DUKLA: Karjalainen – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Jalasvaara, Urban – Berisha, Reddick, Kettunen – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Valach, Paukovček, Beták – Sádecký, Švec, Sojčík – Krajč.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Ťavoda, Louis, Southorn, Šedivý – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Regenda, Galamboš, Bartánus – Šoltés, Suja, Takáč – Török, Lehtonen, Mašlonka – Lačný.