Starší dorastenci MFK Zemplín remizovali

Mládežníci MFK Zemplín sa v sobotu v rámci šestnásteho kola prvej dorasteneckej ligy predstavili na ihrisku Dubnice nad Váhom, kde starší dorastenci remizovali 1:1 a mladší prehrali vysoko 0:4 prehrali. Najbližšie sa mladí Michalovčania predstavia doma v záverečnom kole jesene, ich súperom bude líder tabuľky Tatran Prešov. Súboj starších dorastencov je na programe v nedeľu o 11.00 hod., ich mladší kolegovia začínajú o 13.15 hod.

Starší dorastenci na Považí nenastúpili ani s jedným svojim ofenzívnym tykadlom z A-mužstva, pretože Oliver Špilár a Dominik Kunca boli k dispozícii trénerovi Vlastimilovi Petrželovi doma proti Šali. Zápas v Dubnici nad Váhom sa odohral na nie veľmi dobrej trávnatej vedľajšej ploche za silného vetra. Ten priamo ovplyvňoval ofenzívnu aktivitu mužstiev, ktoré mali jeho podporu. Domáci sa prvýkrát presadili už v 14. minúte, keď využili zle realizovanú štandardnú situáciu hostí a Puček vsietil otvárací gól. MFK Zemplín už o šesť minút predviedol peknú akciu stredom ihrisku, na konci ktorej bol Fedor a bolo vyrovnané. Ešte do prestávky mohol í rozhodca posúdiť zákrok na Fedora v pokutovom území ako nedovolený. Druhý polčas sa niesol v michalovskej réžii, hostia si zásluhou Danka a Duloviča vytvorili dve dobré príležitosti, ale na skóre sa už napriek tomu nič nezmenilo.

Dubnica n/V. - Michalovce 1:1 (1:1)

Góly: 14. Puček - 20. Fedor. ŽK: 2. Vasas, 58. Urban.

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Podhorín, Mano, Urban, Vasas - Jacko (88. Verčimák), Pavlov, Kovaľ, Danko - Forgáč (76. Dulovič), Fedor.

Starší dorast, I. liga - 16. kolo: Sp. Nová Ves - Slovan 0:3 (0:3), góly: Vaniš 2, Mizera. Dubnica - Michalovce 1:1 (1:1), T. Puček - Fedor. Prešov - Bardejov 0:0. Brezová p/Br. - Trenčín 1:0 (1:0), Ndiaye. Žilina - Stropkov 4:2 (2:2), Dedič 2, vlastný, Fuják - Burcák, Špak. Podbrezová - Ban. Bystrica 2:0 (1:0), Kochan, Varga. Nitra - Senica 2:0 (1:0), Šmehýl 2. Trnava - Dun. Streda 7:0, Ružomberok - Košice 0:1.

18. Dun. Streda        16      2         2         12      10:58 8

Mladší dorast, I. liga - 16. kolo: Sp. Nová Ves - Slovan 1:1 (1:1), góly: Farkašovský - Pukan. Dubnica - Michalovce 4:0 (2:0), Števček 2, Pilár, Mikuš. Prešov - Bardejov 1:1 (0:0), Mat. Vilček (Bardejov). Brezová p/Br. - Trenčín 0:2 (0:1), Turza, Opatovský. Žilina - Stropkov 1:0 (0:0), Petruš. Podbrezová - Ban. Bystrica 2:2 (1:2), Ridzoň, Smoleň - Zahumenský 2. Nitra - Senica 1:2 (0:1), D. Kiss - Novotný, Labuda. Trnava - Dun. Streda 4:0 , Ružomberok - Košice 3:0.