files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Mladiství Ukrajinci pašovali cigarety

Policajti oddelenia hraničnej kontroly PZ Zboj a Ulič spolu s Mobilnou zásahovou jednotkou hraničnej a cudzineckej polície Sobrance zadržali pri obci Nová Sedlica siedmich štátnych príslušníkov Ukrajiny priamo pri prenášaní ôsmich veľkých a jedného menšieho balíka.

Spolu sa v nich nachádzalo 850 kartónov (169 964 ks) cigariet bez kontrolnej známky na označenie tovaru. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na sumu 19.769,351 EUR. Prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy (KÚ FS) Košice pre podozrenie z prečinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. Ukrajinci nemali pri sebe žiadne cestovné doklady, pričom šesť z nich bolo neplnoletých. O prípade boli preto vyrozumení pracovníci Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) Snina.

Všetci cudzinci sa podrobili RT PCR testu na ochorenie COVID-19, pričom jeden zo skupiny mal pozitívny výsledok. Z uvedeného dôvodu sa musia na pokyn regionálnej hygieničky MV SR podrobiť 14 dňovej karanténe. „Maloletí cudzinci sú dočasne umiestnení v priestoroch pre predvedené a dočasne zadržané osoby na OHK PZ Zboj, pretože pracovník ÚPSVaR ich odmietol prevziať z dôvodu pozitívneho testu jedného z nich. Poslednému zo skupiny bolo vydané rozhodnutie o zaistení na účel vrátenia podľa medzinárodnej zmluvy a bol umiestnený do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach,“ píše sa na facebooku polície.Uverejnené: 23.08.2021 18:35:44 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.