Starší dorastenci prehrali s lídrom

Starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce v záverečnom kole jesennej časti prvej ligy hostili v nedeľu lídra tabuľky Tatran Prešov, ktorému podľahli 1:2. zabodovali aspoň mladší dorastenci, ktorí s rovnakým súperom remizovali 0:0.

Michalovčania nastúpili aj s trojicou hráčov, ktorí v sobotu podvečer nastúpili v Senci za A-mužstvo. Hoci to sa vrátilo zo západu Slovensko až o pol tretej ráno, trio Kunca, Špilár a Urban nechýbalo v základnej zostave dorastencov. Bodové chúťky domácich však už po ôsmich minútach schladil prešovský kanonier Dolný, na ktorého strelu si brankár Bréda síce siahol, ale to so šťastím skončila v sieti - 0:1. Druhý gól padol v 58. minúte a jeho autorom bol prešovský útočník Kamenčík. A mohlo byť ešte horšie, keby o pár minút neskončila strela prešovského Jacka na brvne domácich. Až potom dal o sebe vedieť domáci kanonier Kunca, ktorý trikrát ušiel obrane Tatrana, ktorá ho trikrát faulovala, ale penalta z toho bola iba jedna. V 72. minúte bol jej exekútorom Špilár a Michalovce boli blízko k vyrovnaniu, pretože už o minútu Fedorov center z pravej strany zaletel až na hlavu Špilára, no ten mieril nad. V 76. minúte videl prešovský obranca Gáll druhú žltú kartu, ale MFK Zemplín presilovku o jedného muža v poli navyše nevyužil, a tak tesne prehral.

Michalovce - Prešov 1:2 (0:1)

Góly: 72. Špilár (11 m) - 8. Dolný, 58. Kamenčík. ČK: 76. Gáll (Prešov). Pred 200 divákmi rozhodoval Leško.

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Podhorín, Urban, Mano, Vasas (77. Dulovič) - Jacko (58. Fedor), Kovaľ, Pavlov, Forgáč (56. Danko) - Špilár, Kunca.

Uverejnené: 14.11.2010 20:06:46