Famózny obrat Dukly, Nové Zámky zdolala 4:3

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvládli vstup do sezóny. V prvom kole síce s Novými Zámkami prehrávali po druhej tretine 1:3, v tretej časti ale nielenže vyrovnali, ale dokonca otočili výsledok vo svoj prospech.

Góly za Duklu zaznamenali Andrej Kukuča, Pavol Regenda, Kalle Valtola a Miroslav Macejko. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa v druhom kole v nedeľu predstavia v Trenčíne, v stredu 29. Septembra o 17.30 hod. privítajú v treťom kole vo východoslovenskom derby Košice.

Michalovčanov nezastihol úvod sezóny v najlepšom rozpoložení. V prvej tretine sa trápili nielen v hre piatich proti piatim, ale aj v nerovnovážnom stave. Boli to práve hostia, ktorí mali väčšie šance na otvorenie skóre. O to sa pokúšali hlavne počas bez šiestich sekúnd dvojminútovej presilovky o dvoch hráčov, ktorú ale zahrali zle a Michalovčania sa v pohode ubránili.

V druhej tretine sa už diváci dočkali aj gólov, žiaľ, viac ich videli v domácej sieti. Už po necelých dvoch minútach vytrestal zdržiavanie hry domáceho brankára Kaarlehta v presilovke Juraj Šiška. Ten istý hráč bol následne vylúčený, Michalovčania ale presilovku nevyužili. Z tlaku ale predsa vyrovnali, keď sa presadil Andrej Kukuča. Hostia ale boli naďalej lepším tímom a svoju prevahu korunovali gólmi Ferenyiho a ďalším presilovkovým Juraja Šišku.

Do tretej tretiny nastúpili Michalovčania ako vymenení. Hneď ich bol plný ľad, no dlhšie sa nedokázali dostať do čistých gólových šancí. Pomohol im však faul Reiniho, ktorý potrestal kontaktným gólom Pavol Regenda. Hľadisko ihneď ožilo a hnalo domácich za vyrovnaním. Podarilo sa to v 53. minúte utešenou strelou Valtolovi. O dve minúty neskôr už domáci dokonca viedli, potom, čo sa od modrej presadil aj Miroslav Macejko. Práve jeho gól bol nakoniec víťazný, keďže hostia sa už nezmohli na gólový úder.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Nové Zámky 4:3 (0:0, 1:3, 3:0)
Góly: 30. Kukuča (Tibenský), 48. Regenda (Valtola, Žitný) pres/1, 53. Valtola (Mráz, Pavlin), 55. Macejko (Bokroš) – 22. Šiška (Bull) pres/1, 35. Kurbatov (Ferenyi), 40. Šiška (Števuliak, Varga) pres/1.

Vylúčení: 6:5.  Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mullner, Novák – Hercog, Jedlička. Divákov:
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto - Macejko, Bokroš, Valtola, Pavlin, Ťavoda, Mudrák, A. Stripai - Erkinjuntti, Suja, Keränen - Regenda, Cameranesi, Fournier - Mráz, Galamboš, Žitný - Hajnik, Tibenský, Kukuča - Chalupa.
HC: Engstrand - Holenda, Hatala, Bull, Ligas, Reini, Knižka, Šeliga, Kurbatov - Farley, Jackson, Myšiak - Klempa, Šiška, Števuliak - Hrabčák, Barto, Varga - Ondrušek, Ferenyi, Tóth.

Uverejnené: 24.09.2021 19:39:23