Iuventa zhltla Dunajskú Stredu

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v šlágri štvrtého kola MOL ligy a v repríze finále národného play-off nad HC DAC Dunajská Streda hladko 31:17 a dosiahli tak štvrté tohtosezónne víťazstvo. Pred reprezentačnou pauzou budú zverenky trénera Jana Beňadika v hre ešte raz, keď sa budúcu sobotu predstavia v Zlíne.

V šlágri štvrtého kola a repríze lanského finále sa od úvodu hralo podľa nôt michalovskej Iuventy. Tá od samého úvodu išla za víťazstvom. Po góle Holejovej sa pridala aj Štefaniková a hoci hostky odpovedali svojou kanonierkou Eloovou, keď Trúnková dala v šiestej minúte na 4:1, zobrala si lavička DAC svoj prvý oddychový čas. Aj po ňom ale Michalovčanky navyšovali svoje vedenie. V dvanástej minúte sa presadila Godečová a bolo už 8:2. Hostky síce znížili na 4:8, Michalovčanky ale opäť zapli na vyššie obrátky a v osemnástej minúte si za stavu 5:11 bral tréner DAC Viktor Debre druhý oddychový čas. Ani ten ale gólostroj Zemplínčaniek nezastavil. V 28. minúte viedli po góle Štefanikovej už 16:7. Záver prvého dejstva vyšiel konečne lepšie DAC, ktorý skorigoval na prijateľnejších 10:17.

Kto čakal, že sa DAC v druhom polčase preberie a aspoň trochu duel zdramatizuje, veľmi sa mýlil. Oslabené družstvo trénera Viktora Debreho, ktorému chýbalo niekoľko nosných hráčok, sa nedokázalo dostať do zápasu a v druhom dejstve už naplno ovládla dianie na palubovke michalovská Iuventa. Tá využila osemnásťminútovu „pauzu“ súpera bez gólu na natiahnutie svojho skóre na dvojciferný počet, keď v 43. minúte dala pohodlne hrajúca Trúnková na 23:13. Michalovčanky pokračovali v rýchlom procese so svojim súperom aj naďalej. Nakoniec zvíťazili 31:17 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke.

MŠK Iuventa Michalovce - HC DAC Dunajská Streda 31:17 (17:10)
Pok. hody: 2/2 - 2/2. Vylúčené: 1 - 1. Rozhodovali: Cipov a Klus.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Dvorščáková, Štefaniková 7, Dmytrenková, Popovcová 2, Rebičová 1, Trifunovičová 2, Trúnková 6, Dulinová, A. Holejová 4, Wollingerová, Bajčiová 4/2, Radovičová 3, Godečová 2, Aspridu.
HC DAC: Magerová, Oláhová - Pénzešová, B. Bizíková 1, Juhošová 3, Mészarošová 1, Jagodičová, Pastroková, Sári 1, Demeterová 4, Bugárová, R. Bizíková 2, Eloová 5/2.

Uverejnené: 24.09.2021 20:16:08