Michalovská prehra pod hradom Matúša Čáka

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase druhého kola Tipos Extraligy na ľade Trenčína hladko 1:4. Trenčianska Dukla im tak oplatila vlaňajšie vyradenie vo štvrťfinále play-off. Jediný michalovský gól zaznamenal Anti Erkinjuntti. Zverenci trénera Tomeka Valtonena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, keď v stredu 29. septembra o 17.30 hod. privítajú vo východoslovenskom derby HC Košice.

V minulej sezóne aktéri najkrajšej štvrťfinálovej bitky priniesli svoju rivalitu aj do duelu druhého kola. V prvej tretine sa bojovalo o každý centimeter ľadu, opäť dominovali obrany nad útokmi. Skóre duelu mohli otvoriť hostia, ktorí mali presilovku po faule Krajča, zahrali ju však zle. Paradoxne, najväčšiu šancu si vypracovali po nej, keď Kukuča v prečíslení mieril iba do lapačky Valenta. Michalovčanom sa nepodarilo potrestať ani vylúčenie Crinona, mohli za to pykať, Nemčík vak po Tyborovej prihrávke nemieril presne.

Tímy to naplno rozbalili od druhej tretiny. Diváci videli výborný zápas s viacerými zaujímavými momentmi. Hneď v úvode tejto časti dosiahol gól Samuel Chalupa, ten ale rozhodcovia nakoniec neuznali. V 24. minúte sa už ale skóre menilo. Od modrej nahodil puk na michalovskú bránku Pierre Crinon a mladík Honzek ho tečoval do siete. Michalovčania odpovedali v tridsiatej minúte, keď na 1:1 vyrovnal Erkinjuntti. Hostia pokračovali v aktivite aj po vyrovnaní, paradoxne ale inkasovali, keď sa po spolupráci s Mikyskom presadil Radislav Tybor. Trenčania mohli svoj náskok navýšiť pri presilovke po vylúčení Fourniera, hostia sa ale ubránili. Hneď na to Krajč fauloval hokejkou a dostal dva dvojminútové tresty. Vyrovnať v presilovke mohol najskôr Fournier, ktorý v tutovke netrafil odkrytú Valentovu bránku a trenčiansky brankár sa vyznamenal aj pri šanci Keränena.

V úvode tretej tretiny fauloval Ťavoda nepríjemne kolenom Krajča, hneď na to vzplanuli vášne, ktoré vyvrcholili nerozhodnou bitkou medzi Mudrákom a Valachom. Michalovský obranca Ťavoda putoval pod sprchy a domáci tak získali trojminútovú presilovku (dve minúty dostal za podrazenia aj domáci Rehuš). V hre štyroch proti štyrom nepríjemne vystrelil Keränen, Valent si ale s jeho strelou poradil. Keď bol vylúčený aj Kukuča, domáci získali dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Po pätnástich sekundách sa presadil po druhýkrát v zápase iba šestnásťročný Honzek a Trenčín viedol 3:1. Michalovčania síce ustáli ďalšiu presilovku piatich proti štyrom, hneď po jej konci ale Kudla zvýšil na 4:1 a prakticky rozhodol súboj dvoch Dukiel. Nič na to nezmenila ani 52 sekundová presilovka hostí o dvoch hráčov. Po nej sa už duel zmenil na domácu exhibíciu a Trenčania tak po piatich prehrách v rade zdolali na svojom ľade Michalovčanov.

HC Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 24. Honzek (Crinon, Mikyska), 33. Tybor (Mikyska), 47. Honzek (Minárik, Mikyska) pres/2, 49. Kudla (Crinon, Paukovček) – 30. Erkinjuntti (Cameranesi, Pavlin)
Vylúčení: 8:3, navyše Valach 5+DKZ (hrubosť) - Mudrák 5+DKZ (hrubosť), Ťavoda 5+DKZ (faul kolenom). Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Moller, Stano – Kacej, Šefčík. Divákov: 1400.
HC DUKLA: Valent – Crinon, Kudla, Nátny, Starosta, Lemcke, Nemčík, Martiška – Tybor, Mikyska, Honzek – Valach, Rehuš, Krajč -. Beták, J.Švec, J.Minárik – Krajčovič, Paukovček, Stránsky.
HK DUKLA INGEMA: Kaarlehto – Bokroš, Macejko, Pavlin, Valtola, Mudrák, Ťavoda, Stripai – Keränen, Cameranesi, Erkinjuntti – Žitný, Suja, B.Mráz – Regenda, Tibenský, Kukuča – Fournier, Galamboš, Chalupa.