Staršie dorastenky Iuventy rozbili Močenok

Cez víkend bolo na programe ďalšie kolo extraligy dorasteniek. Mladšie dorky Iuventy ukončili sériu troch prehier za sebou, keď porazili hráčky Interu Bratislava 36 : 26. Staršie dorastenky si zase schuti zastrieľali a Močenok poslali domov s debaklom 46 : 8.

Staršie dorastenky

Iuventa Michalovce – Močenok  46 : 8 ( 24 : 3 )

Vylúčené : 2 - 1, Pok. hody.: 4/4 – 2/2,  Rozhodovali : Daňo, Sabol

Iuventa : Krebsová, Sedláčková – Martonová 7, Koritárová 2, Ujhelyová 1, Danielisová 3, Serečunová 4, Maszkaľová 4, Danková 4, Vargová 2, Feňovčíková 4, Lazorová 2, Falisová 5, Tomeková 9

Zverenkyne trénera Hlavatého, ktoré nastúpili bez svojich tradičných opôr Bačíkovej a Hvostaľovej od začiatku nenechali nič na pochybnostiach. Do súpera sa pustili bez rešpektu a trestali jeho každú chybu. Vynikajúco bránili a za obranou vynikali golmanka Sedláčková. Hráčky Močenka sa prvýkrát strelecky presadili až v 22. minúte za stavu 18 : 0. V druhom polčase sa zápas už len dohrával. Za pozornosť stojí, že do streleckej listiny sa okrem brankárok zapísala každá jedna hráčka Iuventy. Tréner po zápase žiaril spokojnosťou a pochválil všetky svoje hráčky za vynikajúci výkon. Staršie dorky si tak spravili chuť na budúco týždňový zápas, keď privítajú na svojej palubovke druhú Bytču.

Mladšie dorastenky

Iuventa Michalovce – Inter Bratislava  36 : 26  ( 16 : 12 )

Vylúčené : 6 - 4, Pok. hody.: 6/5 – 10/8,  Rozhodovali : Daňo, Sabol

Iuventa : Kolesárová, Hirjaková – Dziurová 7, Popovičová, Bezáková, Olšovská 7/1, Janáková 3, Tabaková 6/1, V. Kišiková 4, Špaková 9/3, I. Kišiková, Janičová, Bajusová, Ondoviková

Mladšie dorastenky nastúpili na tento zápas po sérii troch prehier a zo začiatku to bolo na ich hre aj trochu vidieť. Obe družstvá sa ťahali o každý jeden gól. Potom sa však hráčky trénerského tandemu Hlavatý – Hičo chytili a vytvorili si niekoľko gólový náskok. Ten si udržiavali do konca prvého polčasu. V druhom dejstve už dievčatá Iuventy súperky do ničoho nepustili a pohodlne dohrali tento zápas. Inter hoci prišiel len s ôsmimi hráčkami podal dobrý výkon a bol favorizujúcim domácim viac než dôstojným súperom. Mladšie dorky teda prerušili nelichotivú sériu a udržali si štvrtú priečku tabuľky. Na budúci víkend privítajú doma tabuľkového suseda Bytču.

Uverejnené: 21.11.2010 21:41:15