Iuventa vyhrala v Hodoníne 31:20 a má trináste víťazstvo v sezóne

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v zápase štrnásteho kola MOL ligy na pôde Hodonína presvedčivo 31:20 a dosiahli tak trináste víťazstvo v súťaži. Aktuálne im patrí druhé miesto, s jednobodovou stratou na Most, ktorý má o jeden odohraný zápas viac, prípadné víťazstvo v zajtrajšej predohrávka 25. kola na ihrisku poslednej Stupavy ich znova posunie na vedúcu pozíciu.

Lepší vstup do zápasu mali hostky, ktoré po dvoch góloch Bajčiovej viedli 2:0, po presnej strele Dvorščákovej bolo v štrnástej minúte 7:2. Michalovčanky naďalej držali viacgólové vedenie. Na konci dvadsiatej minúty bolo po góle Wollingerovej 10:4, v 27. minúte zase po presnej strele Popovcovej 14:6. Domácim sa síce podarilo Jadamíkovou skorigovať, posledné slovo patrilo v prvom dejstve ale Iuvente, konkrétne Popovcovej s Godečovou, ktoré natiahli jej polčasové vedenie na 16:7.

V úvode druhého polčasu sa presadil opäť Godečová a po jej góle bolo prvýkrát o desať (7:17). V tridsiatej siedmej minúte dávala Bajčiová na 22:10, domáce ale opäť kontrovali troma gólmi a rozdiel bol „iba“ jednociferný (13:22). Michalovčanky však žiadnu drámu v Hodoníne nepripustili. Opäť sa gólovo odtrhli na viacciferný počet a zápas nakoniec vyhrali presvedčivo 31:20.

HK Hodonín - MŠK Iuventa Michalovce 20:31 (7:16)
Pok. hody: 2/2 / 5/4. Vylúčené: 1:2. Rozhodovali: Friedel a Kučerka (obaja Česká republika). Divákov:
HK: Zichová, Rehušová – Jastrábová 1, Víchová 3, Drexlerová 1, Smějová 3/2, Cygan 2, Jadamíková 2, Pospíšilová 1, B. Krejčíková 3, Nováková 1, Višňovská 3, Demeková, Malecka.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jakubíková - Dvorščáková 3, Štefaníková, Dmytrenkovová 2, Popovcová 3, Trifunovičová 1, Trúnková 2, Dulinová, Wollingerová 4, Bajčiová 4/1, Radovićová 3, Godećová 7/3, Klučková 1, Abildová 1.