files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Polročný výpis známok dostane viac ako 23 500 stredoškolákov

Školáci majú za sebou prvých šesť mesiacov školského roka 2021/2022, za svoje úsilie dostanú v pondelok 31. januára polročný výpis známok. Košický samosprávny kraj je zriaďovateľom 63 stredných škôl, na ktorých si polročné hodnotenie prevezme spolu 23 524 stredoškolákov. Oproti minulému školskému roku je to menej o zhruba 200 študentov.

„Aktuálny školský rok je ku školákom aj učiteľom o čosi priaznivejší. Brány krajských škôl boli od septembra viac otvorené ako zatvorené a stredoškoláci tak mohli vyučovanie absolvovať v laviciach. Chcem pochváliť všetkých učiteľov aj študentov, ktorí dodržiavajú opatrenia a zo všetkých síl sa snažia fungovať tak, ako pred pandémiou. Aj v tomto školskom roku naši stredoškoláci bodovali na medzinárodných súťažiach či olympiádach, vysvedčenie vystavil našim školám aj Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). Podľa jeho posledného hodnotenia sa v trojici najlepších gymnázií na Slovensku umiestnilo župné gymnázium na Poštovej ulici v Košiciach a do desiatky najlepších odborných škôl sa dostala košická SPŠ elektrotechnická. Verím, že s úsilím vychovávať šikovných východniarov budeme na východe aj naďalej napredovať,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

V rámci súťaží, ktoré prebehli v prvom polroku aktuálneho školského roka sa darilo Lujze Lei Lavrikovej z Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach, ktorá získala striebornú medailu na prestížnej Medzinárodnej olympiáde mladých vedcov. Významné ocenenie získali aj študenti SOŠ beauty služieb v Košiciach. Zlatú značku víťaza Angažovaná škola vyhrali s projektom Beauty srdce pre osamelých seniorov. Klientom zariadenia sociálnych služieb ponúkli svoje profesionálne služby ako úpravu vlasov, masáž či manikúru. Zlatých, strieborných a bronzových medailistov medzinárodných stredoškolských postupových súťaží a olympiád v predchádzajúcom školskom roku pripravili aj gymnáziá  P. J. Šafárika v Rožňave či košické gymnáziá na Šrobárovej a Poštovej ulici. Takmer každá župná stredná škola sa okrem toho zapojila do školských aj mimoškolských súťaží, aktivít či dobrovoľníctva. Aby sa budúci stredoškoláci vedeli jednoduchšie zorientovať v ponuke župných stredných škôl, Košický samosprávny kraj im pripravil brožúru Stredná pre teba. V digitálnej podobe je dostupná na https://www.strednapreteba.sk/. Hromadné online dni otvorených dverí sa uskutočnia od 15. do 17. februára 2022, každý deň od 16.00 do 19.00 hod. Viac informácií nájdu záujemcovia na webovej stránke https://www.strednapreteba.sk/novinky/den-otvorenych-dveri-na-skolach-2021-2022.

V súvislosti s aktuálnym vývojom pandémie je v súčasnosti z dôvodu vysokého počtu tried v karanténe zatvorených päť stredných škôl, na ktorých sa vyučuje dištančne, a to SPŠ technická v Spišskej Novej Vsi, Gymnázium v Krompachoch, Gymnázium vo Veľkých Kapušanoch, Gymnázium Poštová v Košiciach a SOŠ techniky a služieb v Spišskej Novej Vsi. K štvrtku (27. 1. 2022) je covid pozitívnych vyše 1 000 žiakov a spolu 88 zamestnancov. V karanténe sa tak ocitlo 218 tried po celom kraji. Na dištančnom vyučovaní z dôvodu karantény je aktuálne približne 6 350 stredoškolákov na župných školách.Uverejnené: 30.01.2022 10:28:43 files/40di62oipgqfrb8f.JPG
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.