Dorastenky zdolali Košičanky

Dorastenky Iuventy sa v posledných zápasoch tohto kalendárneho roka rozlúčili s divákmi domácimi víťazstvami. Mladšie dorastenky si s prehľadom poradili s FHT Drábová a zvíťazili 42:22, staršie dorastenky natiahli opäť svoju šnúru neporaziteľnosti a hoci v prvom polčase sa s húževnatým súperom trochu trápili, v druhom potvrdili svoju kvalitu a vyhrali 37:25...

Mladšie dorastenky

Mladšie dorastenky boli dnes odhodlané po dlhšom čase potešiť divákov nielen výkonom, ale aj víťazstvom.  Hoci spočiatku v ich hre bolo badať istú nervozitu, s pribúdajúcimi minútami a rýchlo narastajúcim skóre ich sebavedomie rástlo patrične tiež.  Družstvo stavalo na dobrej obrane,  v útoku sa potom presadzovalo pestrou a dôraznou hrou. Trénerská dvojica Tomáš Hlavatý a Matúš Hičo od počiatku dávala priestor všetkým hráčkam,  predstavili sa aj Dominika Laškodyová z dorasteneckej rezervy a Baša Ondová zo starších žiačok (sympatické bolo, že ju prišlo povzbudiť takmer celé družstvo rovesníčok). V druhom polčase dievčatá ani na chvíľu nepoľavili z tempa a rozlúčili s kalendárnym rokom vysokým víťazstvom.

Iuventa Michalovce - FHT Drábová Košice 42:22 (20:10)

Vylúčené: 4 - 0, 7m: 2/1 -  5/3, 50 divákov, rozhodovali Klimko - Klus

Iuventa: Kolesárová, Vojtovičová - Dziurová 9, Popovičová 1, Bezáková, Olšovská 2, Laškodyová 1, Tabaková 5, V. Kišiková 1, Špaková 9/1,  Dzurjová 5, Janičová 3, Ondová, I. Kišiková 6

Staršie dorastenky

Staršie dorastenky Iuventy sa v zápase s tímom zo stredu tabuľky rozbiehali pomalšie, ako v predchádzajúcich šlágroch s najväčšími súpermi. Keď po troch vydarených zakončeniach našej bývalej  hráčky Dominiky Novickej  (v Košiaciach býva a študuje,  v ŠŠK Bernoláková hosťuje) súper stiahol v 19. minúte stav na 10:7, na ihrisko nastúpila skúsená rozohrávačka Martina Bačíková. Zemplínčanky aj vďaka jej dôrazu do polčasu predsa len odskočili súperovi na päť gólov.  Po prestávke  už Košičanky  nenadviazali na svoj polčasový  výkon a tak sa rozdiel v skóre postupne zväčšoval, až narástol na konečných 12 gólov. Zverenkyne Tomáša Hlavatého  si podľa očakávania  zachovali neporaziteľnosť a líderstvo v súťaži, a sú príjemným prekvapením jesene.

Iuventa Michalovce - ŠSK Bernolákova Košice 37:25 (18:13)

Vylúčené: 3 - 2, 7m: 3/2 -  4/3,  100 divákov, rozhodovali Klimko - Klus

Iuventa: Kolesárová, Sedláčková - Martonová 6, Koritárová,  Bačíková 8, Ujhélyová 1,  Danielisová 2, Hvostaľová 5/2,  Serečunová 2, Maszkaľová 5,  R. Vargová 3,  Feňovčíková 5,  Lazorová, Mulíková

zdroj: iuventa-zhk.sk

Uverejnené: 12.12.2010 17:47:29