Tvrdá facka od Trnavy. MFK Zemplín prehral 0:4

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali tretí duel v rade, keď v zápase piateho kola najvyššej Fortuna ligy na domácej pôde podľahli Spartaku Trnava hladko 0:4. Michalovčania najbližší duel takisto odohrajú na domácej pôde. V sobotu dvadsiateho augusta privítajú o 18.00 hod. nováčika súťaže MFK Skalica.

Michalovskí futbalisti nezvládli svoj druhý domáci duel v tejto sezóne najlepšie. So Spartakom Trnava ťahali za kratší koniec aj vinou vlastných chýb, po ktorých padli prvé dva góly, ktoré de facto zlomili duel na stranu hostí. Ich hre chýbal moment prekvapenie, v strede poľa sa nedokázali presadiť proti aktívnejším hosťom a takisto doplatili aj na sterilitu ofenzívnych hráčov. Aj preto sa zrodila jedna z najťažších domácich porážok, odkedy sú Michalovčania v najvyššej súťaži...

Domácim absolútnej nevyšiel úvod duelu. Neuplynula ani pol minúta a Trnavčania gólovo udreli. Erik Daniel posunul loptu do pokutového územia, kde Michalovčania nechali Štefánika, aby poslal loptu do päťky, odkiaľ sa nemýlil Jakub Paur. Domáci mohli odpovedať v tretej minúte, Peňovej strele ale chýbali centimetre. Zemplínčanov mohol ešte viac poslať do kolien Erik Daniel, jeho prienik v šiestej minúte ale skončil na pozornom Kožucharovi. Michalovčania kontrovali tvrdou strelou Slebodníka, ich hre ale chýbala myšlienka a takisto aj moment prekvapenia. Aj preto hostia odolávali a sami mohli ísť do väčšieho vedenia. Druhý gól na nohe mal v 25. minúte Jakub Paur, jeho strelu ale skrotil na zemi ležiaci Kožuchar. V 40. minúte poslal Savvidis loptu do brvna, pri následných dorážkach Daniela a Štetina udržal domácich nad vodou Kožuchar.

Na dianie na ihrisku reagoval domáci tréner Norbert Hrnčár po polčase dvojstriedaním, keď poslal na ihrisko Petríka s Kanuom. Michalovčania začali druhé dejstvo aktívnejšie a dokonca mohli aj vyrovnať. Strely Adlera a Peňu ale brankár Takáč vyrazil na rohové kopy. Krátko po hodine hry prišla druhá chyba, ktorá výrazne ovplyvnila dej duelu. Jeřábek bol pri malej domov málo dôrazný, Štefánik loptu zachytil, obišiel Kožuchara a upravil na 0:2. Od tohto momentu bolo na ihrisku už iba jedno družstvo. Trnavčania v pohode držali tri body v hrsti a dokonca svoje vedenie navýšili, keď skórovali Bamidele a Ristovski, ktorého gól padol z pozíciu hraničiacej s ofsajdom.

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 0:4 (0:1)