Dukla utŕžila debakel

Hokejisti michalovskej Dukly nastúpili na prestížne zemplínske derby v Trebišove. Po dobrom výkone so Sp. Novou Vsou by nikto nepredpokladal vysoký debakel Dukly, ktorá inkasovala až deväť gólov. Až štyri góly vsietili bývalí hráči Dukly Pavličko, Valko a Miľovčík, ktorý skóroval tri sekundy pred koncom zápasu!

Zápas sa začal vo svižnom tempe, Trebišov na Duklu vybehol a od úvodných minút boli domáci lepším družstvom. Zemplínčania pohrozili len šancami Štefana a Ševčíka, to však bolo na dlhé minúty všetko čo dokázali smerom dopredu vyprodukovať. Trebišov postupne stupňoval tempo, ktoré vyvrcholilo v tretej tretine, keď hráči Trebišova doslova vypoklonkovali brankára Martona z bránky. Obrana Dukly pracovala veľmi zle, miestami doslova nevedeli kam skočiť. Snahu Trebišova vystihuje aj moment, keď minuloročný hráč Michaloviec Miľovčík vsietil deviaty gól tri sekundy pred koncom zápasu. V nedeľu sa Dukla predstaví na domácom ľade, keď hostí  Bardejov. V piatok sa Zemplínčania predstavia na ľade Prešova.

HK Trebišov – Dukla Michalovce 9:1 (1:0,3:0,5:1)

Góly: 9. Králik, 21. a 33. Pavličko, 34. Valko, 42. Seman, 46. Leitner, 50. Sax Tomáš, 53. Sax Lukáš, 60. Miľovčík – 49. Cútt.

Rozhodovali: Grečko, Gavalier, Bogdaň. Vylúčenia: 9:8, navyše M. Findura 5 + DKZ, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, strely na bránu 38:27, divákov 1 270.

HK Trebišov:  Smik – Cvejn, Tomaška, Králik, Gašpar, Pavličko – Veľk, Mazúch, Findura, L. Sax, T. Sax – Bakoš, Valko, Vereš, Miľovčík, Leitner – Ivančo, Seman, Ficko, Kučera.

Dukla: Marton,(53. Lorinc) – Škrak, Marinčin, P. Segľa, Cútt, Čížek – Regenda, Takáč, Stríž, Kovaľ, Mach – Mucha, Kozák, Štefan, Ferenc, Ševčík – Gavura, M. Hasani, Méry.

Uverejnené: 05.01.2011 21:44:43