Michalovská Dukla mimo šestky, play-off si musí vybojovať v kvalifikácii

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase 44.kola Tipos extraligy s HK Poprad 2:4 a play-off si tak budú musieť vybojovať v kvalifikácii. Michalovčanom patrí po základnej časti ôsme miesto a čaká ich teda kvalifikácia o play-off. V ňom vyzvú v súboji dvoch Dukiel Trenčín. Prvé dva zápasy sa odohrajú túto stredu a štvrtok v Michalovciach (začiatky oboch zápasov o 18.00 hod.), séria hraná na tri víťazné zápasy sa následne v sobotu a prípadne aj v nedeľu presunie do Trenčína. Prípadný rozhodujúci piaty duel by sa hral v utorok štrnásteho marca opäť v Michalovciach.

Zemplínčania odštartovali posledný duel základnej časti výborne, keď rýchlo viedli 2:0. Najskôr prežili trestné strieľanie Koloucha, po ňom otvoril v presilovke skóre Matúš Paločko a v pätnástej minúte zvýšil ich vedenie na 2:0 Jakub Suja. Zemplínčania mohli pridať aj tretí gól, v úvode druhej časti ale nevyužili minútovú presilovku o dvoch hráčov, za čo pykali ešte v druhej časti. V nej najskôr znížil Miloš Bubela, v 38. minúte dokonca vo vlastnom oslabení vyrovnal Špirko, ktorý využil obrovskú chybu Glazkova. V tretej tretine sa Poprad otočil duel gólom Meliška, v power-play ešte navýšil jeho vedenie gólom do prázdnej bránky Matej Paločko.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Góly: 11. Paločko (Pereskokov, Osburn) pres/1, 15. Suja (Glazkov) – 33. Bubela (Petráš), 38. Špirko oslab/1, 50. Meliško (Paločko, Drgoň), 59. Paločko (Razgals).
Vylúčení: 6:8. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Korba, Jobbágy – Bogdaň, Stanzel. Divákov: 2718.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Bazevičs, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Cibák, Pišoja – Pereskokov, Suja, Zabusovs – Puliš, Galamboš, Matúš Paločko – Garreffa, Buc, Bjalončík – Vašaš, Chalupa, Žitný.
HK: Valluš - Kotvan, Vainio, Betker, Drgoň, Podlipnik, Meliško, Brincko, Jasečko – Záborský, Kolouch, Razgals – Mate. Paločko, Mlynarovič, Svitana – S. Petráš, Bubela, Peresunko – Sokoli, Špirko, Kukuča.