Michalovská Dukla ide do play-off. Trenčín zdolali 3:2 na zápasy!

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce si zahrajú play-off Tipos extraligy aj po tretíkrát v rade. Zverenci trénera Petra Kudelka totiž zvíťazili v rozhodujúcom zápase kvalifikácie o play-off nad Duklou Trenčín 2:1 a v sérii vyhrali 3:2 na zápasy. Michalovčania prehrávali po góle Šimona Petráša, ešte v druhej tretine ale vyrovnal Vladimír Mihalik a v tretej časti rozhodol Roman Žitný.

Michalovčanov čaká vo štvrťfinále jeden z najsilnejších možných súperov, obhajca prvenstva HC Slovan Bratislava. Séria štartuje tento piatok a v sobotu v Bratislave, tretí a štvrtý duel sa odohrá v Michalovciach v utorok 21. a v stredu 22. marca.

Takmer do posledného miesta natrieskaný štadión videl zápas ako remeň. Rozhodovali maličkosti a tie tentoraz zahrali rolu pre Michalovce. Domáci síce prehrávali od 23. minúty, keď Petráš dotlačil puk za chrbát Škorvánka, no nepoddali sa. Nezlomil ich ani skoro vlastný gól Galamboša, ktorý pri signalizovanom vylúčení hostí trafil puk tak nešťastne, že sa kotúľal do michalovskej brány a skončil na žŕdke. Domáci vyrovnali v 36. minúte po utešenej strele Vladimíra Mihalika a misky vám na ich stranu naklonil na začiatku druhej tretiny Roman Žitný. Následne ich hostia nepotrestali za to, že nevyužili päťminútovú presilovku, po tom, čo Pietroniro zostrelil Matúša Paločka. V samom závere hostia nevyužili presilovku a ani následnú power-play a z predĺženia sezóny sa tak tešili Michalovčania.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Konečný stav série: 3:2.
Góly: 37. Mihalik (Zabusovs, Pereskokov), 42. Žitný (Glazkov) – 23. Š. Petráš (Čacho).
Vylúčení: 3:2, navyše Pietroniro 5+DKZ (napadnutie). Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Orolin – Jedlička, Bogdaň. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Mihalik, Michalčin, Osburn, Baževičs, Macejko, Glazkov – Puliš, Galamboš, Matúš Paločko – Pereskokov, Suja, Zabusovs – Žitný, Buc, Gareffa – Vašaš, Chalupa, Okoličány.
HK DUKLA: LaCouvee – Nemčík, Tourigny, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Ozols, Stahoň, Kupec – Š. Petráš, Čacho, Valach – Thelin, Dalecký, Krajčovič – Šťastný, Sojčík, D. Hudec – M. Sloboda, J. Jurík, Jakubec.