Dukla opäť prehrala so S. N. Vsou, tentokrát po nájazdoch - VIDEO tréner FAITH a útočník CUTT

Hokejisti HK Dukla Michalovce nestačili v priebehu niekoľkých dní ani po druhýkrát na Spišskú Novú Ves a tentoraz prehrali po samostatných nájazdoch 4:5.

HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves   4:5 po samostatných nájazdoch   (2:2, 2:1, 0:1)

Góly : 17. Takáč ( Škrak) pres/1, 19. Cútt (P.Segľa, Valečko) oslab., 26. Čížek (P.Segľa), 27. Mach(Kovaľ) – 10. Čierny (Ordzovenský, Novák), 20. Čierny ( Hančák

) pres/1, Lemešani (Kropáč), 51. Hamrák (Kropáč, Žemba)

Vylúčenia : 4:5, Presilovky : 1:1, Oslabenia : 1:0, Strely na bránu : 56:30, Rozhodcovia : Halecký (Smerek, Korba) , Diváci : 1670

HK Dukla : Marton - Valečko, Marinčin P.Segľa, Cútt, Čížek - Škrak, Takáč, Faith, Kovaľ, Mach - Tirpák, Kozák, Stríž, Méry, Koky - Ševčík, Štefan, Ferenc, M.Hasani

HK SNV : Chovan – Ordzovenský, Žemba, Mašlonka, Holečko, Farkašovský – Gurčík, Hančák, Novák, Vartovník, Čierny – Borovský, Dubaj, Lemešani, Hamrák, Kropáč – Horváth, Dubec, Huňady, Beluš

Dukla nastúpila na tento duel opäť bez zranených M.Segľu, Regendu, či chorého Muchu. Zápas sa začal vo svižnom tempe, obe družstvá sa snažili vytvárať si šance. Ako prvý mal vynikajúcu príležitosť Michalovčan Kovaľ, ale sám pred brankárom Chovan zaváhal. Spišiaci odpovedali po chybe Valečka, keď sa pred Martonom ocitol Kropáč, ale brankár Dukly si s jeho strelou poradil. V 7. minúte vynikajúco zakombinoval prvý útok Michalovčanov a do veľmi dobrej príležitosti sa dostal Čížek, ktorý však prestrelil bránu Spišiakov. Potom sa k slovu dostali aj hostia. Najprv síce zaváhal Huňady, ale hneď nato sa presadil Čierny a bolo 0:1. Odpoveďou Dukly bola šanca Stríža, s ktorou si poradil brankár Chovan. V 17. minúte hrali hráči Dukly po faule Mašlonku presilovku, ktorú využil Takáč. Ten sa najlepšie zorientoval pred brankárom hostí a dotlačil puk za bránkovú čiaru. Krátko nato ušla vo vlastnom oslabení dvojica P.Segľa Cútt, a druhý menovaný krásne zavesil na 2:1. Ešte v tejto presilovke sa presadili aj hostia, keď sa druhýkrát v zápase presadil Čierny. Gólostroj sa nezastavil ani v druhej tretine. V 25. minúte sa totiž presadil po nádhernej prihrávke Segľu. To ešte nebolo všetko, lebo hneď o minútu vysunul Kovaľ krásnou prihrávkou Macha a bolo 4:2. Spišiaci však odpovedali takmer okamžite Lemešánim, ktorý znížil na rozdiel jedného gólu. Druhá tretina zápasu sa niesla v dosť nervóznej atmosfére, ktorá vyvrcholila dvoma šarvátkami medzi Ševčíkom s Novákom a Čížekom s Ordzovenským. V tretej tretine spustili Spišiaci doslova kanonádu na bránu Martona. Ten najskôr držal svojich nad vodou, ale na šancu Hamrák už nemal nárok. V predlžení si ani jedno družstvo šancu nevypracovalo a tak zápas vyvrcholil samostatnými nájazdmi. V nich sa presadil jedine Hamrák, ktorý tak rozhodol o tom, že dva body poputujú na Spiš.