Dukla nestačila na Liptákov ani štvrtýkrát + FOTO a videá FAITH a VALEČKO

Hokejisti HK Dukla Michalovce podľahli v dohrávke 31. kola 1. hokejovej ligy Liptovskému Mikulášu hladko 0:3. Po prvýkrát v sezóne tak vyšli na domácom ľade naprázdno.

HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš  0:3  (0:0), (0:1), (0:2)

Góly : 28. Bača (Pohanka), 42. Paukovček ( Bača, Pohanka), 46. Pleva (Bartík, Lištiak)

Strely na bránu : 23:27, Vylúčenia : 1:2, Presilovky : 0:1, Oslabenia : 0:0, Rozhodovali : Halecký – Smerek, Bogdaň, Divákov : 1520

Dukla : Marton – Valečko, Marinčin, P. Segľa, Cútt, Čížek – Regenda, Takáč, Štefan, Kovaľ, Mach – Ševčík, Kozák, M. Hasani, Méry, Ferenc – Tirpák, Stríž

MHK : Palko – Lištiak, Hyben, Bartík, Pleva, Roháč – Klepáč, Bača, Mravec, Paukovček, Pohanka – Kadlubiak, Kokavec, Ďurný, Blaščík, Legerský – Devečka, Fiala, Oravec

Dukla nastúpila na tento zápas bez stále zranených Muchu a M. Segľu, ale s už uzdraveným kapitánom Regendom. Úvod zápasu sa niesol v znamení obidvoch obrán a pozorných bránkarov. Prvú veľkú šancu si vypracoval až v 16. minúte Čížek, ktorý sa však tesne minul „svätiňu“ Palka. V záverečných sekundách tejto časti sa nepodarilo zasunúť puk za bránkara Liptákov ani Kovaľovi. Tento mladík v michalovskom drese si mohol všetko vynahradiť v 22. minúte no opäť nevyzrel na pozorného Palka. O niekoľko sekúnd sa mohlo blýskať na druhej strane, ale Paukovček neprestrelil skvelého Martona. Nedáš, dostaneš mohol potvrdiť Kovaľ, ten však ani po tretíkrát neprekonal bránkara Liptákov. V 28. minúte však už Liptáci udreli po prvýkrát. V presilovej hre sa totiž presadil od modrej presnou strelou Bača. V záverečných minútach mal ešte gól na hokejke najlepší prvoligový strelec Bartík, ale Marton sa nenechal prekvapiť. Tretiu tretinu začali Michalovčania výborne a už v 40. sekunde mal gól na hokejke Cútt. Ten sa predral cez troch hráčov, ale zoči voči Palkovi neuspel. Známa pravda nedáš, dostaneš sa potvrdila takmer okamžite. Hosťujúci Paukovček si skvele nabehol na prihrávku Baču a bolo 0:2. Keď následne Pleva upravil na 0:3 bolo jasné, kto sa bude po tomto zápase radovať. V závere ešte nepremenil čistú šancu Štefan a tak hokejisti Dukly vyšli po prvýkrát v sezóne na domácom ľade naprázdno. Treba len dúfať, že strelecké patróny si nechali na utorkové zemplínske derby s Trebišovom, ktorému majú čo oplácať za krutú prehru (1:9) na jeho ľade.