Žiacky futbalový turnaj ovládli mladíci z Vasasu

V nedeľu sa uskutočnil v hale GPH futbalový medzinárodný turnaj mladých futbalistov v kategóriách do 12 a 13 rokov. Zúčastnili sa na ňom mladé nádeje z Košíc, Prešova, maďarského Vasasu a nechýbali na ňom ani domáci futbalisti. Najlepšie si počínali hráči Vasasu, ktorí zvíťazili v obidvoch kategóriách a zaslúžene si tak odniesli domov víťazné poháre. Klub MFK Zemplín Michalovce chce v organizovaní takýchto turnajov pokračovať aj ďalej. Vo februári je pripravený dorastenecký turnaj so zaujímavou zahraničnou  účasťou.

Turnaj ukázal silu domácich mládežníckych družstiev

Prvý ročník tohto turnaja mal veľmi dobrú úroveň. Zúčastnila sa na ňom prakticky špička východného Slovenska, ktorá bola okorenená zahraničnou účasťou dvoch mužstievz futbalovej akadémie maďarského Vasasu. „S účasťou na tomto turnaji sme veľmi spokojní,“ povedal nám jeden z organizátorov turnaja PaedDr. Igor Remák.

Mladí futbalisti MFK Zemplín sa na tomto turnaji vôbec nestratili. V kategórii do 12 rokov obsadili mladé nádeje michalovského futbalu druhé miesto, keď si dokázali poradiť s Prešovom, smolne remizovali s Košicami a prehrali iba s maďarským celkom. Už menej sa darilo ich starším kolegom, ktorí prehrali všetky tri zápasy a skončili bez bodu na poslednom  mieste. Zaujímavosťou tohto turnaja bolo, že v obidvoch kategóriách triumfovali družstvá s mládežníckej akadémie maďarského Vasasu. „Ukázalo sa, že v tejto akadémií sa naozaj kvalitne pracuje,“ podotkol Remák.

Víťazné družstvá ako aj porazené tímy si odniesli domov cenné poháre. Tie odovzdával tréner MFK Zemplín Michalovce Vlastimil Petržela. „Veľmi som sa potešil, keď pán tréner prijal moju pozvánku na tento turnaj. On je známy tým, že rád pracuje s mladými, ukázal to napr. v Zenite Petrohrad a ukazuje to aj v Michalovciach,“ dodal Remák.

Na obzore druhý ročník dorasteneckého Michalovce Cup

S takýmito medzinárodnými turnajmi, chcú v klube pokračovať. Momentálne finišujú prípravy na druhý ročník dorasteneckého turnaja Michalovce Cup, na ktorom by sa mohla zísť naozaj solídna účasť. „Na tomto turnaji by sa mali zúčastniť družstvá Zenitu Petrohrad, Legie Varšava, reprezentácie Slovenska do 17 rokov a samozrejme naše mládežnícke tímy. Pre ne by to mala byť výborná príprava na jarnú časť sezóny,“ doplnil Remák na záver.

My len dodajme, že tento turnaj by sa mal uskutočniť v dňoch 23. A 25. februára.

Výsledky zápasov :

U12

Michalovce – Vasas 1:2, Košice – Prešov 0:0, Prešov – Vasas 0:2, Košice – Michalovce 1:1, Michalovce – Prešov 4:1, Vasas – Košice 3:2