Pred letnou prestávkou na čele tabuľky Vojany a Beša

Siedme kolo stolnotenisovej Michalovsko-Sobraneckej Open ligy bolo zároveň posledným pred dvojmesačnou letnou prestávkou, ktorá nás v súťaži čaká. Pred ňou sú na čele tabuľky dva tímy, čaká nás teda zaujímavý záver súťaže.

Náš prehľad začíname v Beši, ktorá hostila Budkovce „B“. Pred zápasom boli favoritom stretnutia domáci, ktorí ešte nestratili ani bod a inak to nebolo ani v tomto zápase, keď to potvrdili po výhre 12:6. Veľmi zaujímavý zápas sa odohral aj vo Vojanoch kam pricestovali Budkovce „A“. Tí síce po minulotýždňovej prehre chceli bodovať naplno, no domáci ukázali svoju kvalitu a vyhrali presvedčivo 14:4. Touto výhrou si Vojany udržali prvé miesto o skóre pred Bešou, keď oba tímy nestratili v prvých siedmych kolách ani jeden bod. To sa však zmení hneď po letnej prestávke, keď si tieto tímy zmerajú sily hneď v ôsmom kole. Tretie miesto okupuje Kaluža, ktorá zdolala nepríjemnú Stretavku síce výsledkovo presvedčivo 16:2, no veľa zápasov bolo nesmierne vyrovnaných, ale v rozhodujúcich chvíľach to vždy lepšie zvládli hráči Kaluže. Hneď za Kalužou budú zo štvrtého miesta číhať Kochanovce, ktoré pred prestávkou zdolali Tušickú Novú Ves hladko 18:0. Výsledkovo najvyrovnanejší zápas sa odohral v Michalovciach, kde Slávia SOŠT Michalovce hostila Kráľovský Chlmec. Celý zápas sa mužstvá ťahali o výhru a pred poslednými dvoma dvojhrami bol stav 8:8, no záverečné dvojhry lepšie zvládli hostia z Kráľovského Chlmca, a tak si pripísali svoju prvú výhru v tejto sezóne pomerom 10:8. Posledný zápas tohto kola odohrali Bajany a Krišovská Liesková, kde favoritom boli domáce Bajany a zápas aj presvedčivo zvládli po výhre 16:2. Teraz nás čaká dvojmesačná prestávka a Open liga sa znova naštartuje 25. augusta.