Utrhnutý z reťaze. Regenda skóroval v presilovke i oslabení

Prvý duel v sezóne vyšiel parádne v AHL odchovancovi michalovského hokeja Pavlovi Regendovi. Ten sa na výhre svojho San Diego Gulls 4:1 na ľade Ontaria podieľal prvými dvoma gólmi. Regenda sa najskôr v prvej tretine presadil v presilovke a na začiatku tretej tretiny aj v oslabení. Celkovo mal až päť striel a aj dva plusové body, jeho druhý zásah sa napokon ukázal ako víťazný.

V drese Ontaria proti nemu nastúpil Martin Chromiak bez bodového zápisu, s dvoma strelami na bránku. Regendu, ktorý neuspel v kempe Anaheim Ducks a sezónu tak začal na farme, po stretnutí vyhlásili za druhú hviezdu. V piatok bodovali v AHL aj ďalší Slováci. Miloš Kelemen strelil rozhodujúci gól svojho Tusconu Roadrunners na ľade Texasu Stars (3:2), Martin Pospíšil prispel jednou asistenciou k víťazstvu Calgary Wranglers na ľade Manitoby Moose 4:2. Marián Studenič mal rovnakú bilanciu pri prehre svojho tímu Coachella Valley doma s Bakersfieldom 2:3. Obranca Šimon Nemec po nepríjemnom náraze do plexiskla nedohral duel svojho tímu Utica doma so Syracuse.