MFK Zemplín vyprášil Humenné 7:0

Futbalisti Michaloviec si v piatom zápase zimnej prípravy proti druholigovému Humennému schuti zastrieľali, v nedeľňajšom domácom zápase zdolali 1. HFC 7:0! Strelecky sa najviac zaskvel Brazílčan Mariano Bernardo, ktorý svoj hetrik dosiahol v priebehu štrnástich minútach. Už v stredu sa Michalovce predstavia znovu doma, o 14.00 hod. bude ich súperom MFK Košice.

Michalovce od začiatku dávali jasne najavo, že sú aj v oslabenom zložení favoritom. Prvá šanca Špilára mierila tesne vedľa, gólom sa neskončili ani dva nájazdy Ruskovského, ale práve po jeho akcii v 15. minúte sa po dorážke presadil obranca Vanák - 1:0. Už o štyri minúty poslal z pravej strany mäkučký center výborne hrajúci Juhoafričan Wassem a Špilár pohodlne do prázdnej brány zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Po polhodine hry nádherná strela Serečina skončila na žrdi, ale tento hráč si to vynahradil v 42. minúte, keď parádnou pätičkou neuveriteľným spôsobom zvýšil už na 3:0. Po zmene strán došlo v domácom tíme k viacerým striedaniam, na ihrisko sa dostali väčšinou dorastenci, ale ani to MFK Zemplín nezabrzdilo. V 50. minúte sa s pomocou teču ujala strela Jakubča (4:0) a následne prišli gólovo mimoriadne plodné chvíle Brazílčana Mariana Bernarda, ten dosiahol hetrik za 14 minút, čím stanovil na konečných 7:0.

Michalovce - Humenné 7:0 (3:0)

Góly: 67., 79. a 81. M. Bernardo, 15. Vanák, 19. Špilár, 42. Serečin, 50. Jakubčo. Pred 200 divákmi rozhodoval Mano.

MFK ZEMPLÍN: Brudňák - Janek (55. Mano), Trninič, Mižík, Vanák - Wasseem (46. Žido), Jakubčo (59. Danko), Mihok, Ruskovský (59. Jacko) - Špilár (46. Kunca), Serečin (46. M. Bernardo).