Hokejový Zemplín opäť michalovský

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce vyhrali aj štvrté tohtosezónne extraligové zemplínske derby. V stretnutí 32.kola Tipos extraligy vyhrali na ľade HC 19 Humenné 1:0 po predĺžení. O ich výhre rozhodol v 61.minúte gólom do opustenej brány Senna Acolatse.

Michalovčania sa v najbližšom piatkovom 33.kole mali predstaviť doma a mali privítať Košice. Duel je ale kvôli ich veľkej maródke preložený a hrať tak budú až v nedeľu, kedy o 16.30 hod. privítajú opäť HC Košice. Humenčanov, ktorým naďalej patrí v tabuľke posledné dvanáste miesto, čaká dvojzápas so Spišskou Novou Vsou. V piatok na ľade lídra a v nedeľu doma (začiatok o 17.30 hod.).

Do kádra michalovského tímu zasiahla pred derby obrovská maródka. Choroba skolila až sedmičku hráčov (Glosár, Buc, Macejko, Daugavinš, Heard, Santos, Solenský), ktorí sa pridali k už štvorici zranených a tréner Peter Kúdleka musel siahnuť aj do svojej juniorky. Z nej vytiahol útočníkov Fedora, Mattu, ktorý je vekovo ešte dorastencom, Kurilu, či Prokopoviča. Matta s Kurilom absolvovali dokonca seniorskú premiéru. Naopak, Humenčania nastúpili aj s novou posilou Michalom Kvasnicom, no stále bez ruského elitného útočného dua Paršin - Pereskokov. Priebeh zápasu veľmi zaplnený štadión nezaujal. Hralo sa zväčša v strednom pásme, družstvá sa iba veľmi ťažko dostávali do šancí. V prvej tretine mohol otvoriť skóre najskôr domáci Linet, na druhej strane neuspeli hostia ani v osemdesiat sekundovej presilovke o dvoch hráčov. V druhej tretine sa dej hry zmenil už na čakanie na prvý gól. Nepridali ho v dvoch presilovkách v rade ani domáci. Tí síce mali väčšiu aktivitu, všetky strely ale krotil skvelý Škorvánek. To isté sa odohrávalo aj v tretej časti. Ani jeden tím v nej nedokázal skórovať, a tak duel putoval do predĺženia. Doň si domáci preniesli deväťdesiat sekundovú presilovku a ich lavička zariskovala, keď odvolala aj brankára Galimova. Po skrumáži pred bránkou sa ale dostal puk k Acolatsemu, ktorý strelou cez celé klzisko rozhodol o tom, že extra bod putuje do Michaloviec.

HC 19 Humenné - HK Dukla Ingema Michalovce 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 61. Acolatse (Cibák, Škorvánek) oslab/1.
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Orolin, Kalina - Stanzel, Pribula. Divákov: 3298.
HC 19: Galimov - Glazkov, Novický, Meliško, Sergijenko, Novota, Djakov, Jacko - Lapšanský, Kuru, Šoltés - Kvasnica, Linet, Handlovský - Borov, Krajňák, Vaško - Thomka, Lačný, Ragan.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Cibák, Michalčin, Bindulis, Marcinko, Stripai, Acolatse, Jasečko - Valach, Fedor, Zabusovs - Matta, Suja, Puliš - Kurila, Bjalončík, Varga - Kabáč, Prokopovič, Vašaš.