Pätnásti statoční Humenčania vzdorovali lídrovi

Hokejisti HC 19 Humenné prehrali v zápase 33. kola Tipos extraligy na ľade lídra súťaže HK Spišská Nová Ves 1:3. O ich jediný gól sa postaral Dávid Šoltés. Druhý účastník najvyššej Tipos extraligy zo Zemplína HK Dukla Ingema Michalovce si v piatok kvôli rozsiahlej maródke svoj duel s HC Košice preložil. V hre však budú Michalovčania už v nedeľu, kedy o 16.30 hod. privítajú v rámci 34. kola opäť Košice. Doma sa predstavia aj Humenčania. Tých v nedeľu na ich ľade čaká od 17.00 hod. odveta so Spišiakmi.

Iba pätnásti hráči HC 19 Humenné čelili v piatkovom 33.kole lídrovi Tipos extraligy HK Spišská Nová Ves. Humenčanov krátko pred zápasom zasiahla choroba, ktorá tak rozšírila ich maródku. Na duel k lídrovi necestovali zranení, či chorí Galimov, Kuru, Handlovský, Kvasnica, Thomka, Ragan, Kozel, Lapšanský, Horvat, Pereskokov, Paršin. Tréneri nemali k dispozícii ani tri celé formácie a iba šiestich útočníkov (v útoku hrali aj obrancovia Novák a Jacko). Aj napriek tomu vzdorovali lídrovi na jeho ľade a ten rozhodol o svojej výhre až v poslednej päťminútovke. V druhej tretine otvoril skóre Majdan. O vyrovnanie sa postaral v 42. minúte Dávid Šoltés, prekvapenie sa ale nekonalo. Todd Burgess dvoma gólmi v poslednej päťminútovke rozhodol o výhre Spišiakov.

HK Spišská Nová Ves - HC 19 Humenné 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 28. Majdan (Burgess, Kerbashian), 55. Burgess (Björkung) pres/1, 60. Burgess - 42. Šoltés.
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec, M. Novák - Knižka, Jurčiak. Divákov: 4016.
HK: Surák – Ališauskas, Merežko, Romaňák, Valach, Groch, Björkung, Vaverčák – Bakoš, Nellis, Drábek – Majdan, Kerbashian, Burgess – Džugan, Myklucha, Vandas – Šuty, Zöld, Frankovič.
HC 19: Boľo – Glazkov, Novický, Meliško, Sergijenko, Novota, Djakov – Vaško, Linet, Šoltés – M. Krajňák, Jacko – Borov, Lačný, R. Novák.