MŠK Iuventa Michalovce v šlágri skolil Dunajskú Stredu

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zdolali v šlágri dvanásteho kola MOL ligy na svojej pôde HC DAC Dunajská Streda 31:27 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Strelecky sa darilo hlavne Veronike Habánkovej, ktorá zaznamenala desať presných zásahov.

Zverenky trénera Petra Kostku budú najbližšie v hre v sobotu trinásteho januára, kedy ich čaká prvý duel osemfinále EHF Európskeho pohára na pôde slovinského ŽRK Mlinotest Ajdovščina (18.00 hod.). Ešte pred odvetou so slovinským tímom, ktorá sa odohrá v Chemkostav aréne v nedeľu 21. januára o 17.00 hod., príde na rad predohrávaný domáci súboj štrnásteho kola MOL ligy proti českému majstrovi DHC Slavia Praha (18.00 hod.).

V šlágri dvanásteho kola a možno aj celej jarnej časti mali lepší vstup do zápasu hostky, ktoré za štyri minúty viedli 4:0. Ich rozlet zastavil domáci tréner Peter Kostka oddychovým časom. Jeho zverenky sa v úvode duelu trápili s agresívnou obranou DAC. Ich prvý gól strelila až v siedmej minúte Kowaliková. Tá odštartovala štvorgólovú šnúru, na ktorej konci Radovičová vyrovnala v štrnástej minúte na 4:4. Až potom ukončila desaťminútovku DAC bez gólu Costová, Iuventa už ale bola na koni a v devätnástej minúte sa po góle Bačenkovej prvýkrát ujala vedenia. Michalovčanky viedli v prvom polčase aj o dva góly, záver ale zvládli lepšie hostky Najskôr Costová znížila na 12:13 a potom brazílska pivotka aj vyrovnala, jej gól ale následne rozhodcovia neuznali, pretože padol po čase. Začiatok druhého polčasu bol opakom toho prvého. V jeho úvode síce Réka Bizíková vyrovnala na 13:13 a DAC šnúrou dvoch gólov aj na 15:15, v 41. minúte ale Popovcová dávala na 19:15 a lavička hostí reagovala oddychovým časom. Po ňom úspešne mierila Habánková a Iuventa viedla 20:15. Hostky opäť skorigovala na tri góly, Michalovčanky už ale zápas odmietli pustiť zo svojich rúk. Naďalej si držali viacgólový náskok. Štyri minúty pred koncom viedli po presnej strele Popovcovej 25:20 a bolo de facto rozhodnuté. V samom závere sa Dunajskej Strede ešte podarilo znížiť, Iuventa ale vyhrala 31:27 a upevnila si tak prvé miesto v tabuľke.

MŠK Iuventa Michalovce - HC DAC Dunajská Streda 31:27 (13:12)
Pok. hody: 6/4 - 7/6. Vylúčené: 8 - 4. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 600.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Radovičová 4/4, Pejovičová, Dorszová 1, Popovcová 6, Paľová, Bačenková 1, Habánková 10/2, Soskyda, Kohučová, Wollingerová 2, Kowaliková 6, Soskyda, Kompaniecová 1, Klučková, Krivokapičová.
HC DAC: Magera, Gajdoczi - Penzeš, Kovács 1, Santosová 2, Costa 5, Juhošová, Mészároš 1, Desortová 2, Pastorková, Sáriová 1/1, Hornyak, Iličová 1, E. Rajnohová 4, BIzíková 9/5, Bugárová 1.