Dukla to dokázala, Borko opäť exceloval + videá Borko, Juraj Faith a tréner Ján Faith + FOTO

Hokejisti michalovskej Dukly to dokázali, v prvom domácom zápase porazili po výbornom výkone Piešťany 2:1. Ústrednou postavou bol maldý brankár Pavol Borko a košický obráca Lukáš Škrak, ktorý zaznamenal víťazný gól krásnou strelou do šibenice od modrej čiary. Dukla si teda predĺžila sezónu, minimálne o jeden zápas. Verme že ich však bude viac.

Keďže Dukla v Piešťanoch nevyhrala ani raz, keď si chceli jej hráči predĺžiť sezónu museli dnes bezpodmienečne vyhrať. Michalovskí hokejisti začali s náporom, keď si vytvárali jednu šancu za druhou. Najprv tvrdo pálil Valečko, po ňom zahodil tutovku aj Mach. V 7. minúte mohol otvoriť skóre Stríž, musel by však trafiť odkrytú Tomekovu bránku. Keď sa do konca prvej tretiny nepresadili ani Chrenko a Koky odchádzali súperi do šatní bez strelených gólov. Hneď v 21. sekunde zmrazil domáce publikum hosťujúci Románek, ktorý trafil žŕdku Borkovej brány. Michalovský golman sa vyznamenal aj pri jedovke Lušňáka, no na strelu zo 4. minúty Prokopa už nestačil a hostia viedli 0:1. Hráči Dukly sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu. V 32. minúte naskočil P.Segľa z trestnej lavice, výborne zakombinoval z Cúttom a poslal puk do odkrytej Tomekovej bránky. Ten istý hráč si mohol dať v 34. minúte gólové repete, no tentoraz sa piešťanský golman nedal prekvapiť. Hneď v následného buly však M.Segľa posunul na modrú Škrakovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Dukla tak bola pred začiatkom poslednej časti vo vedení 2:1. V tej sa hostia snažili niekoľkokrát vyrovnať, no v ceste im stál iba 17- ročný Borko, ktorý svoje mužstvo výrazne podržal. Dukla tak odvrátila prvý mečbal, zajtra môže vyrovnať a sériu zase posunúť do Piešťan.

Dukla Michalovce - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (0:0,2:1,0:0) (výsledok série 1:2)

Góly: 32. Pavol Segľa (Chrenko, Cútt), 34. Lukáš Škrak (M. Segľa, Kmeč) - 24. Prokop (Pupák, Kolník).

Vylúčený: 5:6, presilovky: 0:0 (navyše Magušin - Piešťany 10 min. NESPH), oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Korba, Gavalier, divákov: 1580, strely na bránu : 30:35.

HK Dukla: Borko - Valečko, Hopkovič, P. Segľa, Faith, Drotár - Takáč, Škrak, M. Segľa, Kmeč, Mach -Mucha, Marinčin, Lelkeš, Chrenko, Koky - Tirpák, Strí, Cútt, Štefan.

ŠHK: Tomek - Kolník, Kalafút, Baran, Prokop, Pupák - Bučka, Zajac, Románek, Peško, Haring - Mgušin, Grman, Gálik, Novák, Lušňák - Poláček, Macháč, Chylo, Učeň, Rybárik.

Uverejnené: 02.02.2011 20:17:29