Michalovská Dukla v premiéra Valtonena vynulovala majstra

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v dohrávanom zápase 33.kola Tipos extraligy nad HC Košice 3:0 a dopriali tak víťaznú premiéru trénerovi Tomekovi Valtonenovi. Premiéru okorenil gólom aj Josh Wilkins, gólovo sa presadili aj Bindulis so Santosom. Michalovčania sa doma predstavia aj v piatok, kedy od 17.30 od. hostia Zvolen.

Dohrávaný súboj 33.kola sa niesol aj v rovine štrajku fanklubu, ktorému sa nepáčilo odvolenie trénera Petra Kúdelku. Jeho nástupca Tomek Valtonen veľa zmien v zostave neurobil. Novú posilu Josha Wilkinsa zaradil do druhého útoku k Heardovi s Valachom. Michalovčania boli počas celého duelu lepším tímom. Skóre mohol otvoriť hneď v úvode Solenský, ktorého prienik ešte gólom neskončil. Rovnako ako ani Bindulisova strela, ktorú zastavila žŕdka. V trinástej minúte sa už ale domáci radovali z presného zásahu. V presilovke sa po Newtonovej prihrávke presadila práve nová posila Josh Wilkins. Aj v druhej časti sa hralo viac podľa nôť michalovskej Dukly. Gól nebol súdený Daugavinšovi, po ktorého dvoch strelách zvonila žŕdka. V 33. minúte však Bindulis predsa skóroval a upravil na 2:0. Všetka snaha Košičanov stroskotala v úvode tretej časti, kedy sa skóre menilo hneď v úvode. Tentoraz sa gólovo už trinásť sekúnd po začiatku tretiny presadil Santos, ktorý tak upravil na konečných 3:0.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 13. Wilkins (Newton) pres/1, 33. Bindulis (Daugavinš, Santos), 41. Santos (Bindulis, Newton).
Vylúčení: 7:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jur. Konc ml., Hronský - Stanzel, Šoltés. Divákov: 2278.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Bindulis, Michalčin, Jasečko, Drgoň, Macejko, Bodák, R. Novák - Santos, Newton, Daugavinš - Wilkins, Heard, Valach - Puliš, Suja, Solenský - Kabáč, Buc, Vašaš - Fedor.
HC: Riečický - Breton, Olsson, Zech, A. Bartoš, Šedivý, Dravecký, Semaňák - Fejes, Pollock, Jaaskelainen - M. Chovan, Berger, Lunter - Jokeľ, Slovák, Rogoň - T. Faith, Havrila, Bačo.