Hc winLand dnes prehral, zajtra sa pobije s Tatranom Prešov o tretie miesto

Hádzanári Hc winLand dnes podľahli v zápase o prvé miesto  A. Skupiny turnaja winLand Cup rumunskému CSM Municipal Satu Mare 24:30 (9:13). Zajtra o 10.30  ich tak čaká súboj o tretie miesto s prešovským Tatranom, ktorý podľahol v poslednom zápase sobotňajšieho dňa poľskému Przemyslu.

Hc winLand Michalovce - CSM Municipal Satu Mare  24:30 (9:13)

Vylúčenia : 2:6, Žlté karty : 3:2, Červené karty : 0:1 Savlosami (CSM) za tri vylúčenia

Hc winLand : Bumbera, Serečun - Gamrát 7/3, Kyseľ, Regenda, M.Gargulák 2, Kučera 5, Markuška, Mandžák, Lorinc 2, M.Rapač 1, Oblažný, J.Gargulák, Cibere 6, Krajňák

Hádzanári Hc winLand po včerajšom víťazstve nad Bochniou chceli poraziť aj rumunského extraligistu. To sa im však nepodarilo, pretože počas celého stretnutia nenašli recept na lepšieho súpera. Už v 12. minúte prehrávali 1:5. Dohovor počas oddychového času na chvíľu zabral, pretože v 24. minúte sa vrátili domáci do zápasu šnúrou štyroch gólov, keď Gamrátom vyrovnali na 8:8. To bolo však poslednýkrát, keď bol stav vyrovnaný. Hostia mali výbornú záverečnú päťminútovku, ktorú vyhrali 5:1 a tak polčas prehral winLand 9:13. Rumunský klub zlomil definitívne odpor domácich na začiatku druhého polčasu, keď strelil tri góly za sebou a viedol už o osem gólov. Výrazný náskok si udržiavali až do konca zápasu a zaslúžene sa tešili z prvého miesta v skupine. Michalovčania si tak zajtra zahrajú iba v malom finále proti Prešovu, zatiaľ čo rumunský klub sa pobije o prvé miesto s poľským Przemyslom.