Iuventa v druhom polčase sfúkla Partizánske

Hádzanárky michalovskej Iuventy neponechali v súboji 17. kola WHIL proti Partizánskemu nič na náhodu a pripísali si na konto šieste víťazstvo za sebou. V zápase dvoch rozdielnych polčasov viedli do prestávky iba 17:15, ale po zmene strán nastúpilo akoby iné družstvo a zápas napokon vyhralo rozdielom pätnástich gólov 40:25. Iuventu teraz čakajú dva zápasy na Morave, najprv v Olomouci, potom v Zlíne.

Iuventa nastúpila ako z partesu, v 11. minúte viedla po góle Tobiašovej už 9:3 a hostia boli nútení vziať si oddychový čas. Ten im zjavne pomohol, pretože v 21. minúte bolo po presnom zásahu Blažekovej skóre veľmi tesne - 12:11. Aj keď sa domáce do konca prvého dejstva vyložene trápili, vyhrali ho rozdielom dvoch gólov (17:15). Michalovciam sa podarilo zopakovať nástup z prvého polčasu a prvých sedem minút vyhrali 6:0, vďaka čomu ušli na 23:18. Partizánske bolo aj vďaka výbornému výkonu brankárky Kudročovej vpredu bezzubé a Iuventa pohodlne zvyšovala svoj náskok, ktorý napokon ustál na výsledku 40:25.

Michalovce - Partizánske 40:25 (17:15)

Pok. hody: 8/7 - 6/4, vylúčené: 5 - 6. Rozhodovali: Barborík a Rondoš  - 900 divákov.

IUVENTA: Kudročová, Gubiková – Bachyrievová 3/1, Bačíková 4, Danková, Szöllösiová 4, Kalaninová 1, Polláková 4, Hollá 5, Maszkaľová, Tobiašová 12/6, Hvostaľová, Wolingerová 5, Tregubovová 2.

HK DANLOG: Baginová, Súlovská M. Richtarechová - Ščasná, Košíková 8, Blažeková 5, Zajačková 2, Szökeová, Kankulová, Vargová 1, Holešová 3/2, Michnová 3/2, Minarčíková 3.

Zvyšné výsledky 17. kola WHIL: Písek - Bánovce nad Bebravou 30:32 (19:20), Zlín - ŠKP Bratislava 30:9 (16:7), Trenčín - J. Hradec 34:17 (16:6), Šaľa - Olomouc 27:19 (14:11).

Najbližší program: 18. kolo (sobota, 12. 2. 2011 o 18.00): Olomouc - Michalovce, 19. kolo (sobota, 19. 2. 2011 o 17.00 hod.): Zlín - Michalovce, 20. kolo (sobota, 26. 2. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce - Trenčín.

Uverejnené: 05.02.2011 21:39:19