Prvé víťazstvo vo východoslovenskom derby. Michalovčania zdolali Košice 1:0!

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase druhého kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie sa v najvyššej Niké lige nad FC Košice 1:0 a dosiahli tak nielenže prvé víťazstvo nad nováčikom ligy, ale aj vo východoslovenskom derby v najvyššej súťaži. O všetkom rozhodol už v siedmej minúte Stanislav Danko, Košičania dohrávali skoro hodinu o jedného menej, keďže červenú kartu videl ich brankár Figueiredo. Tréner František Straka tak zaznamenal vo štvrtom zápase so Zemplínom tretie víťazstvo v rade a na desiate Košice jeho tím stráca už iba dva body. V najvyššej Niké lige teraz nasleduje reprezentačná prestávka, po nej sa Michalovčania predstavia v sobotu 30. marca v Skalici.

Michalovčania začali od úvode aktívne. Hneď v prvých sekundách spálil gólovú šancu Gino van Kessel. V siedmej minúte ten istý hráč obral o loptu Inocentiho, jeho krížnu prihrávku zrazil Kružliak a Stanislav Danko utešenou strelou otvoril skóre duelu. Domáci pokračovali v aktivite aj v ďalších minútach. Po pol hodine dostal Marcin loptu do behu, brankár Figueiredo zahral mimo pokutového územia rukou a hlavný arbiter Gemzický vyťahoval červenú kartu. Košičania museli nútene striedať, miesto Obouneta prišiel na ihrisko náhradný brankár Matúš Kira. Toho chcel ihneď preveriť z priameho kopu Igor Žofčák, jeho strela išla tesne nad. V druhom polčase Michalovčania stupňovali svoju aktivitu, nedokázali ale streliť poisťovací gól. Šancu na to mal hneď v úvode van Kessel, strelu Marcina bravúrne vyrazil Kira na rohový kop. Neujala sa ani delovka Magdu, či strela Arevala, ako aj ďalekonosný pokus Bahiho, ktorý len tesne minul bránu. Gólom neskončila ani akcia Stanislava Danka, ktorého v poslednom možnom momente zastavila obrana hostí, ani následná strela Marcina, ktorú zase vytesnil Kira. Tí sa v druhom polčase v ofenzíve nezmohli prakticky na nič, a tak po prvýkrát vo východoslovenskom derby sa z výhry tešili Michalovčania, ktorí sa pritiahli k desiatym Košiciam už na dva body.

MFK Zemplín Michalovce - FC Košice 1:0 (1:0)
Gól: 7. S. Danko.
Žltá karta: 90. Marcin.
Červená karta: 32. Figueiredo.
Rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Vorel.
Divákov: 1631.
MFK ZEMPLÍN: Frelih - D. Magda, Marjanovič, Dzotsenidze, Bahi - M. Bednár (63. F. Vaško) - van Kessel (84. L. Šimko), I. Žofčák (77. Karasiuk), S. Danko (77. Ramos), M. Marcin - Arevalo (84. Adekunle).
FC: Figueiredo - Šindelář (72. Jones), D. Kružliak, Innocenti - Fabiš (80. Golikov), M. Faško (80. Petrák), Hočko (80. Qose), Gallovič, Davis - Medved, Obounet (36. M. Kira).