Michalovce s druhým víťazstvom, séria sa sťahuje do Zvolena za stavu 2:0

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili aj v druhom zápase štvrťfinálovej série Tipos extraligy nad HKM Zvolen tentoraz 5:1 a v sérii tak vedú nad vicemajstrom 2:0. Aj tentoraz sa gólovo presadil Mathew Santos, ktorý strelil rovno dva góly, po jednom pridali aj Adam Drgoň, Miroslav Macejko a Marek Valach. Tretí a štvrtý duel série sú na programe vo Zvolena v nedeľu a v pondelok.

Michalovčania nastúpili bez potrestaného Acolatseho, na ktorého miesto zaradili tréneri Miroslava Macejka. Úvod duelu bol opäť opatrný. Michalovčania skórovali hneď z prvej presilovky. V deviatej minúte nabil Daugavinš Santosovi a kanadský útočník otvoril skóre duelu. Michalovčania mohli pridať aj druhý gól. Najbližšie k nemu boli Vašaš so Santosom, ktorí ale pohoreli na Kupskom, za čo na konci prvej tretiny pykali. Sládkov gól ešte rozhodcovia neuznal, v poslednej minúte prvej časti už ale Zuzin vyrovnal na 1:1. Aj v druhej časti sa najskôr Michalovčania trápili v koncovke. Zvolen ich nepotrestal pri vylúčení Suju, po ňom sa predsa gólovo presadili. Tvrdou strelou od modrej sa prezentoval Adam Drgoň. Po dva a pol minúte bolo na štadióne ešte veselšie. Na presnú prihrávku Daugavinša si nakorčuľoval práve Macejko a Michalovce viedli 3:1. V záverečnej tretine sa síce hostia snažili urobiť niečo s výsledkom, keď ale inkasovali opäť z hokejky Santosa, bolo rozhodnuté aj o víťazovi druhého štvrťfinálového zápasu. V samom závere ešte gólom do prázdnej bránky upravil na konečných 5:1 Marek Valach.

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Stav série: 2:0.
Góly: 9. Santos (Newton, Daugavinš) pres/1, 35. Drgoň (Wilkins, Buc), 37. Macejko (Daugavinš, Santos), 48. Santos (Drgoň, Newton), 60. Valach (Daugavinš) – 20. Zuzin
Vylúčení: 1:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolín, Jobbágy – Knižka, Pribula. Divákov: 2994.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Bindulis, Bodák, Cibák, Drgoň, Macejko, Michalčin – Santos, Newton, Daugavinš – Wilkins, Heard, Matej Paločko – Puliš, Suja, M. Valach – Vašaš, Buc, Kabáč
HKM: Kupsky - C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Hain – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Hecl, Šiška, Kašlík – Csányi, Gabor, Kolenič