Prvý semifinálový mečbal je fuč, Zvolen znížil na 1:3

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali vo štvrtom zápase štvrťfinálovej série play-off Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 2:3 a Zvolenčania tak v sérii znížili na 1:3. Piaty duel, v ktorom môžu Michalovčania spečatiť postup medzi štyroch najlepších, sa odohrá v stredu 27.marca na michalovskom ľade (začiatok o 18.00 hod.).

Štvrtý zápas série, ktorý už mohol rozhodnúť o postupujúcom, začali lepšie Michalovčania. Tí cestu za štvrtým víťazstvom začali v šiestej minúte presilovkovým gólom Santosa. Zvolenčania sa im však rýchlo hokejovo vyrovnali a v šestnástej minúte sa im podarilo aj zrovnať skóre po góle Haina. Druhá tretina patrila aktívnejším domácim, ktorí zo svojej aktivity vyťažili v presilovke gól Kašlíka. V úvode tretej časti síce vyrovnal Marek Valach, Michalovčania si však na spečatenie postupu do semifinále ešte musia počkať. V päťdesiatej minúte rozhodol Marek Hecl o tom, že sa séria ešte presťahuje na Zemplín.

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Stav série: 1:3
Góly: 16. Hain (Zuzin, Marcinek), 39. Kašlík (Viedenský, Rauhauser) pres/1, 50. Hecl (Zuzin, Viedenský) pres/1 - 6. Santos (Bodák) pres/1, 42. Valach (Michalčin)
Vylúčení: 4:7. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hronský, Výleta - Šoltés, Stanzel. Divákov: 1703.
HKM: Kupsky - C. Hults, Hain, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Mudrák - Fortin, M. Hults, Lukosevicius - Zuzin, Viedenský, Marcinek - Kašlík, Šiška, Hecl - Csányi, Gábor, Kolenič.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Bindulis, Acolatse, Cibák, Bodák, Macejko, Michalčin - Santos, Newton, Daugavinš - Suja, Heard, Wilkins - Puliš, Solenský, Valach - Vašaš, Buc, Kabáč.