MFK Zemplín zdolal ViOn rozdielom triedy a do zápasu roka ide s trojbodovou výhodou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase deviateho kola nadstavbovej časti najvyššej Niké ligy skupina o udržanie sa nad už istým vypadávajúcim FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 a keďže ich rival v boji o desiatu priečku a teda aj vyhnutiu sa baráže FC Košice prehral v Skalici 0:1, pred posledným kolom majú pred nováčikom náskok troch bodov.

O tom, kto pôjde do baráže a vyzve v nej druhého najlepšieho druhologistu (pred posledným kolom to vyzerá na Tatran Prešov) sa rozhodne v poslednom desiatom kole, v ktorom sa Michalovčania predstavia v sobotu osemnásteho mája práve na pôde Košíc. O výhre nad ViOnom rozhodli gólom Enzo Arevalo a Matúš Marcin. Uruguajský ofenzívny záložník strelil dva presné zásahy, Marcin pridal jeden, čím sa stal prvým hráčom Zemplína, čo v jednej sezóne zaknihoval dvojciferný počet gólov.

Michalovčania sa chceli s domácim prostredím v nadstavbe rozlúčiť víťazstvom a od úvodu išli v jeho ústrety. Od prvých minút si totiž vytvorili pred bránkou ViOnu tlak, ktorý v dvanástej minúte po rohovom kope Žofčáka korunoval svojim prvým gólom v michalovskom drese uruguajský stredopoliar Enzo Arevalo. Domáci mohli skórovať opäť po pol hodine hry, nebezpečná strela van Kessela išla nad brvno. V 37. Minúte sa už ale tešili z druhého gólu a ten opäť padol z kopačky Arevala. Uruguajský stredopoliar sa krásne uvoľnil na hranici šestnástky a do siete poslal ešte krajší projektil. V druhom polčase Michalovčania kontrolovali priebeh hry. Pridali ešte jeden gól, keď sa presadil po Jánošikovej prihrávke Matúš Marcin. Pre michalovského útočníka to bol desiaty gól sezóny a stal sa tak prvým hráčom MFK Zemplín, ktorý v najvyššej Niké lige v jedenej sezóne strelil dvojciferný počet gólov.

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:0 (2:0)
Góly: 12. a 37. Arevalo, 80. M. Marcin
Žlté karty: 85. L. Jánošík - 34. Nonikashvili, 74. Gono, 84. R. Nagy
Rozhodovali: Dohál (59. Ziemba) - Štofik, Jánošík; 986 divákov
MFK ZEMPLÍN: Frelih - D. Magda, Dzocenidze, Volanakis, Bahi - F. Vaško - van Kessel (46. L. Jánošík), I. Žofčák (64. Niarchos), Zubairu (83. Karasiuk), M. Marcin (85. Petrík) - Arevalo (85. Marjanovič)
FC VION: Richter - Suľa, Gono, R. Nagy, Jinjolava - Nonikashvili (46. F. Balaj), Duga (88. T. Ďubek), Balič (82. Moško) - Mondek, M. Kuzma, M. Švec (72. Majdan)