Futbalisti MFK Zemplín porazili v príprave český Zlín

Prvoligoví futbalisti Michaloviec zvíťazili v prvom stretnutí v rámci herného sústredenia v Čechách nad druholigistom zo Zlína 2:1, keď sa v závere stretnutia strelecky presadili Serečin a Gamkrelidze.

V úvodnom polčase ovplyvnil výkony oboch mužstiev v Luhačoviciach nepríjemný vietor. Hral sa vyrovnaný medzišestnástkový futbal, no proti vetru hrajúci Michalovčania si vytvorili dve sľubné šance na skórovanie, najprv v 37. minúte Serečin strelou pod brvno z 25 m nechal vyniknúť domáceho gólmana a tesne pred záverom polčasu zahodil svoju príležitosť aj Špilár. V úvode druhého dejstva sa domácim futbalistom z ojedinelej akcie podarilo otvoriť skóre a keď sa už zdalo, že zápas dovedú do víťazného konca, v 86. minúte vyrovnal po peknej kombinácii Zemplínčanov kanonier Serečin a o minútu nato po ďalšej vydarenej akcii otočil skóre stretnutia Gamkrelidze, pre ktorého to bol po zranení iba prvý duel zimnej prípravy. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu si tak do štatistík pripísali štvrtú výhru v prebiehajúcej príprave, hneď po zápase sa presunuli do Nymburku, kde si najbližšie zmerajú sily s účastníkom Gambrinus ligy Hradcom Králové (v utorok 15. februára 2011 o 11.hod).

FC Tescoma Zlín – MFK Zemplín Michalovce   1:2 (0:0)

Góly MI: 86. Serečin, 87. Gamkrelidze

MFK ZEMPLÍN: Brudňák – Janek, L. Hruška, Trninič, Vanák – Ruskovský (46. Waseem), Jakubčo (70. Zonzon), Hořava, Knobloch (80. Gamkrelidze) – Serečin (88. Mihok), O. Špilár.