Tri cenné body Budkoviec z Topoľan

Futbalisti OŠK Budkovce si zahrajú piatu ligu Juh aj v sezóne 2024/25. Budkovčania vedeli istotu už po sobotňajších výsledkoch IV. ligy Východ, no nenechali nič na náhodu a v poslednom 25.kole si odniesli tri cenné body z ihriska FK Topoľany, kde vyhrali 2:1. Po nečakanom víťazstve obsadil OŠK dvanáste miesto, Topoľany končia na štvrtej priečke.

Ďalší Zemplínčania sa usporiadali od siedmeho až po desiate miesto. Siedma končí Borša, ktorá v poslednom kole prehrala s Gečou (0:1). Na ôsmom mieste sú hráči OFK Vojčice, ktorí v priamom súboji o túto priečku remizovali s Malým Horešom 1:1 a desiata skončila Naciná Ves, po tom, čo v poslednom kole prehrala 2:5 v Ťahanovciach. Víťazom piatej ligy Juh a teda aj postupujúcom do štvrtej ligy Východ sa stali hráči MFK Rožňava. Je ale možné, že miestenka o súťaž vyššie bude ponúknutá aj druhej Gelnici. Na trinástom mieste končí Krásnohorské Podhradie, ktoré sa lúči s piatou ligou Juh.